Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 4.12.-8.12.2023

Téma týdne: Mikuláš, přinesl nám zimní čas

Opět nabitý týden akcemi 🙂

V pondělí rozdávaly Berušky radost a úsměv v Domově seniorů v Pyšelích v rámci projektu „Mezi námi“. Se seniory jsme si zazpívali u klavíru, společně vytvořili vánoční přáníčka a ozdobili nakreslené vánoční stromečky veselými ozdobami.

V úterý nás navštívil Mikuláš i se svými kamarády. Přečetl dětem svůj vzkaz, vyslechl si naše písničky a básničky a rozdal dětem zdravou výslužku do jejich připravených košíčků.

Uprostřed týdne jsme vyrazili vypraveným autobusem, ještě s ostatními třídami, do skanzenu v Přerově nad Labem, na programu byly „Lidové vánoce v Polabí“. Ležící sníh krásně umocňoval celkovou atmosféru. Při prohlídce se děti seznámily s životem dětí a jejich rodin z počátku 19. stol. Dobové stavby, jejich interiéry, vybavení a postavy byly posazeny do vánoční atmosféry.

Čtvrtek jsme si užili na saních a bobech, které si děti přinesly z domova a začali jsme se při připravování na Vánoční besídku na ní i těšit 🙂

V pátek nás navštívila maminka se svým čtyřletým synkem Patričkem, který má pohybovou indispozici a oba s námi strávili milé dopoledne. Snad se nám podařilo Patrička i jeho maminku trochu potěšit 🙂

Krásný druhý adventní víkend!

Alča a Verča 🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko