Rodiče vítáni

Týden v Beruškách: 25.-28.3.2024

Téma týdne: Hody, hody, doprovody

Pouze tři dny, ale plné zážitků 🙂

Velikonoční týden a modré pondělí jsme zahájili na koberci stavbou obrovského netradičního velikonočního vajíčka z PET víček. Procvičili jsme si jemnou motoriku prstů před psaním grafomotorického listu na báseň „Hody, hody, doprovody“. Kdo chtěl, mohl si vajíčka v pracovním listě vybarvit. Po svačince jsme se pustili do barvení syrových vajíček ve slupkách od cibule. Děti mají velkou pochvalu za splnění úkolu 😊 Dopoledne nás začal trošku tlačit čas s přípravami třídy na jarmark, proto nám vaření vajec ohlídala na sporáku teta Miru a my se mohli jít proběhnout ven do toho aprílového počasí. Chvilku déšť, pak zas sluníčko. V pondělí po obědě se ve třídě Motýlků rozzářily stoly s výrobky a lahůdkami připravenými na velikonoční jarmark. Všem vám moc děkujeme za příjemné chvíle, darované laskominy, výrobky a štědré příspěvky, díky kterým můžeme vybudovat dětem lepší prostředí na školních zahradách. Nesmírně si vážíme vaší laskavosti, velkorysosti a pomoci ! 

Šedivé úterý  bylo prosvětleno 2. lekcí Předplaveckého kurzu v Benešově, opakováním velikonoční básničky „Veselé Velikonoce“. Logopedickou chvilkou s jazykovou rozcvičkou a logo-básničkou „ČÁP ČEKÁ NA DĚTI“. Péčí o vysazené osení, rajčata, pozorováním růstu osení. Předmatematické představy si děti rozvíjely při využití barevných kostiček a jejich skládání dle předlohy (počet, barva, posloupnost, levo x pravostranná orientace). Na zahradě jsme přesazovali sazenice rajčat z pařníku do květináčů a užili si pískoviště a herní prvky.

Škaredá středa byla poslední lekcí pro přihlášené děti na bruslení ve Velkých Popovicích. Robotická včelka „Beebotka“ provedla děti, za pomoci jejich navigace, symboly a a tradicemi Velikonoc. Děti se hravou a zábavnou formou zopakovaly prostorovou orientaci a dozvěděly se mnoho nového o „svátcích jara“.Před obědem došlo k dlouho očekávanému KOLEDOVÁNÍ – hoši si se svými pomlázkami za doprovodu velikonoční koledy „Hody, hody, doprovody“ vykoledovali od děvčat bohatou pomlázku a všichni si nakonec odnesli domů velikonoční dobroty i výrobky.

Krásné svátky jara Vám všem 🌸

🐞

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko