Rodiče vítáni

Týden 19.12. až 23.12.2022 Vánoce, Vánoce přícházejí

Druhý týden příprava a těšení na Vánoce jsme trávili ve velmi omezeném počtu, a nakonec jsme se spojili s dětmi z ostatních tříd, protože nemoci nás ještě před Ježíškem pořádně potrápily.

Nenechali jsme se ale odradit a užili jsme si ty poslední společné dny letošního roku v dobré náladě a s úsměvem.

V pondělí a úterý jsme ještě před oblevou stihli důkladně provětrat boby a kluzáky, protože sněhu bylo na kopci pod školkou stále dostatek. V našich aktivitách jsme se tentokrát zaměřili na zimní slunovrat, který byl dříve pro lidi důležitějším svátkem než Vánoce. Pověděli jsme si, proč se na slunovrat lidé tolik těšili a co všechno se zimním slunovratem prožívali, aby tím oslavili pomaloučku se vracející sluníčko. Abychom jen nepovídali, tak jsme si každý ozdobil své tradiční slunovratové polínko, které jsme pak venku každý sám za sebe přidal do ohýnku. Nezapomněli jsme si přitom něco hezkého přát. To vám byla vůně. Ke zdobení jsme totiž využili nejen větvičky stálezelených rostlinek, které byly pro lidi symbolem věčnosti, ale i skořici a badyán. Také jsme si ve středu vyrobili ozdobu z břečťanu, kterou si všichni pověsíme doma, aby nás chránila před temnotou a zlými duchy 😊

Společná návštěva Kostela a rotundy svatého Martina (děti ji přejmenovaly na rotundu STATNÉHO Martina 😊) byla nádherným předvánočním zážitkem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, prohlédli si překrásný betlém, a dokonce si společně s dětmi ze Sluníčka zazpívali vánoční koledy, za doprovodu pana varhaníka. Moc děkujeme za takovou možnost.

Ve čtvrtek jsme si spolu s Veverkami a Lesňáčky pohráli a odpoledne se rozešli každý do svého nazdobeného domečku, abychom trávili vánoční svátky s těmi, které máme nejraději.

Přejeme vám kouzelné Vánoce a v roce 2023 spoustu zdraví a lásky.

Děkujeme za Vaši úžasnou podporu a těšíme se na další společné dny s „našimi“

báječnými Ježečky.

Katka, Jana, Saška a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko