Rodiče vítáni

Týden od 1.5 do 5.5.2023 Téma U maminky je dobře

Konečně jsme se dočkali! Sluníčko, teplo, pampelišky, výlet… Odhodili jsme holínky a jenom v mikině, nebo i v tričku jsme si mohli začít užívat nové čtrnáctidenní téma.

Po prodlouženém víkendu jsme se v úterý sešli skoro v plném počtu a začali povídáním o rodině. Každé z dětí namalovalo svoji maminku a popřemýšlelo o tom, jaká je a co má ráda. Paní učitelka Saška to všechno k jednotlivým obrázkům sepsala a vzniklá sluníčka nám rozzářila hlavní nástěnku. Jen co plaváčci odjeli do Benešova na svou 7. lekci, vyrazily ostatní děti na louku za jedlými bylinami, které se naučily rozpoznat. Natrhaným „lupením“ jsme si pak ozdobili oběd a umíchali salát. Odpoledne si děti nakreslily svůj Strom života, probraly spolu, kdo tam patří a procvičily první hlásky jednotlivých jmen.

Ve středu ráno děti tak zaujala práce s kinetickým pískem, že se ani nepustily do obvyklého stavění domečků na velkém koberci. Po výrobě domečků a domalování vlastní představy rodiny jsme se vydali do lesa. Rozložili jsme piknikové deky a strávili dopoledne tvořivou hrou. Se škrabkami děti opracovávaly nalezené kusy dřeva a klacíky, s obrovskou chutí a trpělivostí vyráběly podle vlastní fantazie značky do záhonů, pera na psaní a spoustu dalších věcí.

Zlatým hřebem týdne byl čtvrteční výlet k paní učitelce Kačce. Překontrolovat lahvičku s pitím, obléci si vesty, namasírovat svaly a hurá na cestu! V pořádku jsme dorazili na kouzelné místo, kde děti mohly bezpečně běhat, pozorovat žáby, dát si chutnou svačinu, pomalovat křídou veškeré vodorovné plochy a dosyta se vyřádit. Děkujeme za to nejmilejší přijetí!

V pátek za dětmi do školky přijela návštěva maminka s miminkem – chlapečkem Matějem a pověděla nám o péči o miminko – o krmení, spaní, přebalování… Porovnávali jsme denní režim předškoláka a miminka, počet zubů, velikost oblečení, kdo chtěl mohl si s darovanou plenkou zkusit přebalování panenky.

Odpoledne děti zasadily do našeho záhonku sazenice rajčat a do květináčů macešky, všimněte si, jak nám to kolem školky zase trochu víc rozkvetlo.

Těšíme se na vás v dalším týdnu, 

Jana, Saška, Katka, Radka a Gábi.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko