Rodiče vítáni

Týden od 1.9.-9.9.2022 Téma Vítáme tě ve školce

Jak už název tématu napovídá, začátek nového školního roku, jsme prožili vzájemným poznáváním, seznamováním se s novými kamarády, paní učitelkami, naší asistentkou i tetou Gábi. Všechny děti už školku navštěvovaly v loňském roce, takže pro ně prostředí nebylo úplně nové, ale přeci jen přesun do nové třídy, a ještě do třídy předškoláků, to je pro spoustu z nich obrovská změna. Dohromady je nás 21 dětí 3 paní učitelky, 1 paní asistentka a jedna teta.

Jako jediní ze všech tříd, jsme mohli hned od prvního dne vyrážet mimo areál školky a vrhnout se od začátku na zkoumání okolí, které, jak jsme zjistili se o prázdninách skutečně výrazně změnilo. Procházky do lesa se změnily v pátrání po starých známých cestách, které díky kácení stromů zmizely nebo se objevily jinde. Vybrali jsme si v lese jeden obrovský dub, který jsme si náležitě ozdobili srdíčky, jež děti samy navlékaly. Ještě nám zbývá vymyslet mu jméno. Trávili jsme venku každou možnou chvilku, protože babí léto se opravdu povedlo. Dokonce jsme ještě společně stihli rozfoukat pampelišky a na hřišti pod školkou jsme všichni dohromady kreslili barevné obrázky.

Rána před vycházkou jsme věnovali prohlížení hraček, které ve třídě máme. Nejvíce si děti oblíbily stavebnici, ze které střídavě stavěly neuvěřitelné stavby. Jen se podívejte, jakou měl Péťa radost, když dokázal postavit tuhle obrovskou věž 😊 Úžasné!

Příští týden nás kromě setkání s rodiči v rámci třídních schůzek čeká i divadelní představení a máme v plánu procházku k potůčku……Tak my vám dáme zase za týden vědět, co jsme vypátrali.

Užijte si další krásný týden loučícího se léta.

Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko