Rodiče vítáni

Týden od 1. do 5.1.2024 Téma: Vítej v novém roce

Přejeme všem rok 2024 plný zdraví, radosti a společných zážitků!

Prázdniny utekly jako voda, ale to vůbec nevadilo, protože my jsme se na sebe už moc těšili. Začínáme zkráceným týdnem, takže není čas na lelkování. Svátek Tří králů jsme tedy vzali zodpovědně a hned ve středu jsme si každý své krále vyrobili. Pověděli jsme si příběh, který o jejich putování vypráví a na mapě se podívali, kde vlastně Betlém je. Také jsme šli zkontrolovat, jestli na Sulické návsi ještě stojí betlém a využili ho na zopakování jmen Tří králů.  Jako vzpomínku na svátky, jsme odpoledne nakreslili pořádně veselý ohňostroj.

Ve čtvrtek jsme se vrhli na výrobu královských korun. Po vystřižení požadovaného tvaru jsme se pustili do zdobení. Fantazie jela na plné obrátky, takže jsme nakonec použili voskovky, fixy, třpytivé nálepky i pastelky. Oblékli jsme se do kostýmů, které máme ve třídě, z dek udělali královské pláště a za zpěvu koledy My Tři králové jsme šli pozdravit kamarády do Veverek. Jako správní králové jsme nezapomněli ani na dary, takže každá naše veverka dostala malý pytlíček gumových medvídků. Překvapení se povedlo a my z toho měli upřímnou radost. Po cestě na dopolední procházku jsme ještě zašli pozdravit lesňáčky, samozřejmě i s malým dárkem, ale naše ozdobené koruny zůstaly ve třídě. Byli jsme rádi, že ten veliký vítr neodfoukl nás. Procházka do lesa po promáčené louce byla plná dobrodružství, ale v lese už to bylo fajn a my si užili spoustu zábavy při hře na schovávanou.

Poslední den tohoto týdne byl vyvrcholením celého tříkrálového tématu. Ráno jsme vyrobili přáníčka do nového roku, která jsme pak během dopoledne roznesli do schránek sousedů v okolí školky. Navštívili jsme i paní učitelku Sašku, která měla z přáníčka velikou radost. Věříme, že i ostatním, kteří najdou přáníčko od nás ve své schránce, vykouzlí úsměv na rtech. Samozřejmě jsme během cesty nezapomněli zpívat koledu My Tři králové. Dnes nefoukalo, tak jsme se mohli ozdobit našimi korunkami, aby byl průvod kompletní.

Příští týden se těšíme na téma o zimě a ledu, což podle předpovědi počasí zažijeme i u nás na Hlubočince.

Užijte si krásný víkend a za týden na shledanou.

Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko