Rodiče vítáni

Týden od 1. do 8.9.2023 Téma Vítáme tě ve školce

Máme za sebou první společný týden v nové ježčí sestavě. 

Už od pátku 1.9. se scházíme ve staronové, vyšperkované třídě – 21 Ježečků, 2 učitelky Katka a Jana, asistentka Radka a „teta“ Gábi, která se u nás stará o kuchyň a úklid. 

Seznamujeme se navzájem – děti i dospělí, ladíme se na sebe a společně postupně nastavujeme pravidla tak, aby nám spolu bylo dobře.

Školní rok jsme zahájili velkou badatelskou výpravou po okolí. Vydali jsme se přes les k obrovskému „srdíčkovému“ dubu a dál k potoku, který jsme prozkoumali pěkně zblízka. Zopakovali jsme si, kdy je bezpečné vstoupit do vody a jak odhadnout hloubku. Děti pak hned znovu nabyté poznatky ověřily v praxi. 

Další společné ráno jsme se sešli skoro v plném počtu, ti co už věděli co a jak, pomáhali kamarádům podle značky hledat místo pro jejich plyšáka, pyžamo, kartáček, boty v botníku… Opatrně jsme si protáhli těla v jógových pozicích a po důležité diskuzi o pravidlech třídy jsme vyrazili na asfaltové hřiště pod školkou. Skoro celé jsme ho pokreslili při procvičování geometrických tvarů a sportovních soutěžích.

V polovině týdne už všichni zvládli zpaměti svolávací a vítací říkanku. Rozcvičení jsme si zpestřili klavírním doprovodem. Děti se učily reagovat na tempo hudby a výšku tónu, to je velmi důležité pro rozvoj sluchového vnímání, správného rozlišování hlásek a jejich výslovnosti. 

Další dopolední výpravy nás zavedly do lesa k dřevěné chýši a přes louku, kolem rybníka až na dětské hřiště na návsi v Sulicích. Cestou se děti věnovaly zkoumání okolí, pozorování lučních kobylek, objevování nových kvetoucích bylinek, pohmatem zkoušely měkkost chmýří bodláku i ostrost jeho trnů, pohladily prstíkem sametovou houbu a pár z nich spálila kopřiva.

Jdeme na všechno pomalu, s respektem k tempu jednotlivých dětí. Snažíme se vytvořit podmínky pro spokojený, kamarádský, po poznání toužící předškolácký tým Ježečků 2023-2024. 

Vaše Jana, Katka, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko