Rodiče vítáni

Týden od 11.12. do 15.12.2023 Téma: Vánoce, Vánoce přicházejí…

Naše další téma voní, září a cinká. Všechny aktivity oblékáme do vánočního kabátku, protože Vánoce, Vánoce přicházejí…

V pondělí jsme se naladili vánoční grafomotorikou, doplňováním správně barevných světýlek do vánočních řetězů a napekli cukroví z kinetického písku. Pověděli jsme si o tom, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a kdo tam nosí dětem dárky. Využili jsme posledních zbytků sněhu, postavili sněhuláky, sklouzli se na přírodní ledové ploše za školkou a vyrazili obdivovat vánoční výzdobu domů v okolí. Odpoledne jsme se věnovali navlékání korálků, tvorbě betlémů a popřáli našim dvěma Julinkám k svátku.

V úterý přišla k Ježečkům vzácná návštěva. Přivítali jsme pana Khalega, který nás bude doprovázet na klavír během čtvrteční vánoční besídky. Společně jsme doladili poslední detaily a zopakovali si všechny říkanky a písničky podle super malovaného taháku. Děti se zaujetím pracovaly na překvapení pro rodiče – vánočním přání. Proběhlo i společné zpívání koled s třídou Veverek a část dopoledne jsme strávili na zahradě. Je teď nemožné najít v okolí místo bez bahna, takže jsme podle toho taky všichni vypadali.

Přípravy na Vánoce jsou velká věc. Vymýšleli jsme, co všechno můžeme udělat, aby se Vánoce nezpozdily. Procvičili jsme u toho smysly – například jsme očichali koření a zkoušeli rozpoznat, které se hodí do cukroví. Potrénovali jsme se v prostorové orientaci a počtech do 5 při zdobení maličkých vánočních stromečků. Uspořádali jsme jejich výstavu a obdivovali fantazii, navzájem oceňovali originalitu a nápady ostatních. Vydali jsme se ven na Ježíškovu stezku s úkoly a vyluštili tajenku – zjistili jsme, kdy má Ježíšek narozeniny.  

Čtvrtek byl plný očekávání a nabitý událostmi. Zopakovali jsme si, co si děti pamatují o narození Ježíška ze včerejší stezky, znalosti pak využily i při odpoledním loutkovém divadle. Zacvičili jsme si tentokrát venku, to abychom nevyplašili Ježíška, který měl k Ježečkům dorazit. Po návratu jsme našli třídu zamčenou a jen co jsme nakoukli dovnitř, bylo jasné proč. Radost byla obrovská! Děti se nemohly od dárků odtrhnout. Když se odpoledne nachýlilo, upravili jsme třídu a sebe převlékli do slavnostního oblečení, abychom mohli přivítat rodiče. Ježečci celý program besídky skvěle zvládli – básničky, říkanky a písně s klavírním doprovodem pana Khalega, následovalo předání dárků rodičům, ochutnávání cukroví a příjemné popovídání.

Pátek jsme věnovali hrám s novými stavebnicemi, vyzkoušeli jsme malování s novými pastelkami a fixami, modelování s voňavou modelínou. Stejně jako včera jsme si zacvičili venku, protáhli celé tělo a vyběhali se na zahradě. Zužitkovali jsme pomeranče zdobené hřebíčkem, které nám při besídce provoněly třídu. Aby nepřišly přes víkend nazmar, vymačkali jsme z nich společnými silami chutnou, čerstvou šťávu a připili si na zdraví. 

Moc děkujeme za všechny dárky, společné chvíle a podporu.

Jana, Katka, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko