Rodiče vítáni

Týden od 11. do 15.3.2024 Téma: Voda, voděnka.

V pondělí jsme se potkali téměř v plném počtu u nového tématu, které nás provede vodním světem. Naučíme se, jak to s vodou je a jak se k ní chovat, aby dělala radost nejen nám, ale i všem zvířátkům. Zahráli jsme si na kapičku vody, která putuje ze studánky, potůčkem do řeky, která se nakonec vlévá do moře. Nakreslili jsme si podmořský svět a zazpívali si jednu prima písničku, kde se o vodě zpívá. Holku modrookou jsme pak zpívali nejen ve třídě, ale i na procházce do lesa. Šli jsme totiž vyzbrojeni nůžkami a provázkem vyrobit z přírodnin Moranu, se kterou se zítra rozloučíme. Zimy už bylo dost a my už si nechceme sluníčko nechat utéct. Před odpolední lekcí angličtiny, jsme si ještě roztřídili naši třídní knihovnu, do které děti nakreslily obrázky. Budeme tak už vždy vědět, kam patří pohádky, kam knížky o zvířátkách a kde mají místo encyklopedie.

V úterý jsme se pustili do intenzivní přípravy na velikonoční jarmark. Děti natíraly kelímky žlutou barvou, aby vyniklo osení, které do nich příští týden zasejeme. Třída se proměnila v zahradnictví a v květináčích mizela semínka cuket, dýní, patizonu i okurek. Teď už budeme jen pozorovat, jak se rostlinkám daří a pečlivě zalévat. Hned po svačině jsme se vydali společně s Lesněnkami a Veverkami k sulickému rybníku, abychom se už konečně rozloučili se zimou. Zazpívali jsme si, pověděli nějaké říkanky a pak už paní učitelka Anežka všechny naše Morany zapálila. Abychom si konec zimy pojistili, navázali jsme ještě na pučící jarní větvičku spoustu barevných pentliček a přinesli si tak zpátky do školky naše vlastní líto. Odpoledne jsme zvládli nelehkou akci. Čekala nás první Školička nanečisto. Vypravili jsme se autobusem do Želivce, kde už se na nás těšily paní učitelky z prvních tříd. Měly pro nás připraveno hned několik hádanek, zkoušely, jestli poznáme první hlásku ve slově, vytleskávali jsme slabiky ve slovech, a nakonec zvládli i dva předškolácké pracovní listy. Bylo to prima a příští týden si návštěvu zopakujeme.

Ve středu jsme si opět procvičili aktivity z předškolácké přípravy, které nám ulehčí vstup do první třídy. Zacvičili jsme si s padákem na hudbu Smetanovy Vltavy a z Vizovického těsta si vyrobili ježečky. Počasí bylo úplně jarní, tak jsme si vzali míče a křídy a vyběhli na hřiště pod školku. Nakreslili jsme spoustu veselých obrázků, zkusili si, jak zvládáme házet míčem na koš a zastříleli si na branku. Měli jsme dost času, tak jsme se ještě přesunuli na prolézačkové hřiště a tam se pořádně vyřádili. Podívejte se, kam až vylezeme. Pokračujeme v přípravách na jarmark, tvoříme z tvrdnoucí hmoty, opečováváme naše sazeničky a nezapomínáme ani na proplachování klíčících mungo výhonků. Vypadá to, že je jim u nás ve třídě dobře, a že nejpozději zítra odpoledne se už do nich pustíme. Také pokračujeme v diagnostice pomocí programu ISophi, která nám ukáže, co už všechno umíme a kde je naopak potřeba ještě trošku potrénovat.

Čtvrtek jsme zahájili tvořením z barevného papíru a ruličky od toaletního papíru. Děti pomocí nůžek a lepidla, vyrobily legrační chobotnice, které nám v následujících dnech budou dělat radost u nás ve třídě. Prozkoumali jsme vzorky vody, které jsme v úterý přinesli z procházky a porovnali, který vzorek je nejčistší. S přehledem vyhrála pitná voda z kohoutku 😊 Hned po svačině jsme se oblékli a šli na dlouhou procházku do lesa a k potoku, abychom vypátrali, v jaké části potoka je více a kde méně vody, jak nám budou v potoce plavat lodičky z kůry a kde už kvetou jarní kytičky. Sluníčko vydrželo i po obědě, tak jsme si dnes mohli dát první letošní svačinku venku. Hurá!!!!

Týden utekl jako voda. My jsme v pátek pokračovali v práci na našem keramickém výrobku, ozdobili jsme zahradu školky velikonočními dekoracemi a temperovými barvami ozdobili zápichy do osení, které jsme vyrobili z tvrdnoucí hmoty. Celé dopoledne jsme se toulali venku. Po louce přešli do lesa, kde si moc rádi hrajeme a cestou do školky jsme si nejen pohráli na hřišti, ale také jsme zkontrolovali, jak se od zimy změnil náš modřín. Větvičky jsou posety nádherně zelenými pupeny, což je jasný signál, že se nám vyhnání Paní Zimy povedlo a jaro může přijít.

Užívejte první teplé dny a za týden se opět dozvíte, co je u nás nového.

Moc vás všechny zdravíme.

Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko