Rodiče vítáni

Týden od 11.do 15.9.2023 Téma Moje rodina

Druhým týdnem se potkáváme ve školce a poznáváme nejen nové kamarády, ale začínáme se i připravovat do školy. My jsme totiž předškoláci a spoustu věcí už výborně umíme. Protože nejsme ve školce žádní začátečníci, nepotřebujeme si už zvykat a můžeme se vrhnout na nové věci. Tento týden jsme věnovali rodině, mazlíčkům a také jsme si připravili portfolia, aby nám celý rok mohla být pomocníkem.

Hned v pondělí jsme si vyzkoušeli, jak jsme šikovní s nůžkami, jak už umíme počítat a v rámci diagnostiky jsme nakreslili postavu tatínka nebo dědečka. Na jaře to zkusíme znovu, a podíváme se, jak veliký pokrok jsme udělali. Snažíme se být co nejvíce venku, protože nám příroda vykouzlila nádherné babí léto. Sluníčka je víc než dost, proto obkreslování stínů kamarádů nic nebrání. Musíme toho využít, na podzim už bychom se takové zábavy nemuseli dočkat. Toulání loukami a pozorování lučních kobylek nás nikdy neomrzí. V lese je tolik věcí, které je potřeba prozkoumat, no prostě výlety do okolí v tak krásném počasí jsou naší každodenní oblíbenou aktivitou. Odpoledne jsme se potkali s rodiči na třídních schůzkách. Moc děkujeme všem, kteří dorazili za milé setkání.

V úterý ráno, jsme pokračovali v povídání o rodině a jejích členech. Obkreslili jsme si každý svou ruku a do prstíků dokreslili obličej všech z naší rodiny. Protože jsme předškoláci, doplnili jsme obrázky i písmenky. Sportování nám jde krásně a když si k tomu ještě zahrajeme na klavír, je o zábavu postaráno. Skákání v pytli, slalom nebo protažení s overbally je pro nás hračka. Včera jsme si dali naklíčit mungo fazole a představte si, že v teple, které máme ve třídě, byly už dnes krásně vyklíčené, takže jsme si o ně doplnili ranní svačinku. Rozdělili jsme se i s Veverkami, aby i menší děti ochutnali tohle naše zdravé mlsání. Páťa nám daroval bezva kreslící tabuli, kterou můžeme využívat při pobytu na naší zahrádce. Moc děkujeme 😊 Dopoledne jsme vyrazili na průzkum borového hájku pod školkou a po cestě si zahráli Škatulata, batulata mezi stromy.

Ve středu jsme si pomocí dřevěných špachtlí, lepidla a krepáku, vyrobili každý svůj domeček. Zahrádku jsme domalovali fixami a naše nástěnka se tak proměnila v barvami zářící městečko. Při čtení knížky o Kosprdovi a Telecí, která je z prostředí mateřské školky jsme zjistili, že děti nevědí, jak se čistí boty. Janička nelenila a hned dětem přinesla na ukázku, a hlavně na zkoušku boty z různých materiálů a všemožné čistící prostředky. Děti si vyzkoušely, jak se aplikuje samolešticí krém, jak se pracuje s voskem, jak se pomocí kartáčku roztírá opravdový krém na boty a jak boty vyleštit. Nevěřili byste, jak si děti celé povídání užívaly 😊 Ven jsme se vydali co nejdříve, protože předpověď strašila deštěm. Nakonec jsme strávili dopoledne plné sluníčka a bez jediné kapky. Stihli jsme ozdobit náš třídní strom srdíčky z korálků, vyšplhat na pořádný kopec v lese, a ještě si postavit domečky z kůry.

Čtvrtek jsme věnovali mazlíčkům. Ráno jsme si vyrobili z ruličky od toaletního papíru a vlny každý svou kočičku, při rozcvičce jsme si protáhli celé tělo tak, jak to dělá kočička a pak si povídali o všech zvířátkách, která máme doma. Dopoledne bylo naprosto úžasné, protože hned potom, co jsme popřáli naší paní asistentce Radce k svátku, jsme vyrazili na návštěvu k paní učitelce Sašce. Saška má totiž doma tolik zvířátek, že se skoro ani nedají spočítat. Ukázala nám želvičky, králíčky všech velikostí, nedávno narozená kuřátka, a nakonec jsme si pohladili i dvě kočičky, které jsme vyrušili z dopoledního lenošení. Bylo moc fajn vidět nejen zvířátka, ale i paní učitelku Sašku. Abychom se i pořádně vylítali, tak jsme se cestou zpátky zastavili na hřišti pod školkou. Lanovka, houpačky i posilovací sestava nám daly pořádně zabrat, takže jsme se s radostí vrátili do školky na oběd a odpočinek. Dočetli jsme naši knihu na pokračování a odpoledne se společně s Veverkami a Lesňáčky potkali na zahradě školky, abychom si užili společné hraní.

Protože nám není lhostejné, jak vypadá okolí naší školky, tak jsme se v pátek vybavili rukavicemi a igelitovými pytli a s několika rodiči vyrazili na dlouhou procházku po okolí, abychom napravili všechny neplechy, které se tam objeví. Víte, co je prima, že jsme toho vlastně moc nenašli. To je ten nejlepší důkaz, že my všichni, kdo tu žijeme se o své okolí staráme a udržujeme si ho v té nejlepší možné čistotě.

Užijte si všichni další krásné dny letošního babího léta a nezapomeňte, že příští týden chodíme do školky pěšky! Čeká nás totiž projekt Pěšky do školky 😊

Za všechny Ježečky Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko