Rodiče vítáni

Týden od 12.6. do 16.6.2023 Téma Cesta kolem světa za 14 dní

Červen se pomalu přehoupl do druhé poloviny a Ježečci pokračují v cestování po světě, zatím alespoň prstem po mapě. Tento týden jsme se soustředili na Afriku, tajemný a různorodý kontinent. Povídali jsme si o pouštích, pralesech, savanách, velkých řekách, divokých zvířatech a jiných národech a kulturách.

Postavili jsme si uprostřed třídy chýši, ochutnali exotické ovoce, sáhli si na ostny dikobraza, zabubnovali si a zatančili, relaxovali při skladbě Sloni, nebo vyrobili parádní náhrdelník.

To nejdůležitější z celého týdne nás čekalo v úterý – Zahradní slavnost. Hřiště pod školkou jsme společně s dětmi ozdobili kresbami a projekty nashromážděnými za celý rok. Balonky a vlající fáborky dotvářely slavnostní ráz, asfaltovou plochu děti zkrášlily křídovými malůvkami (trochu se nám v nich ztrácely značky pro vystoupení🙂). Po lehkém obědě jsme doladili poslední detaily na slavnostním oblečení a účesech a čekali na naše milé diváky. Lesňáčci nás provedli lesem, Veverky ukázaly taneční battle a my, Ježečci, jsme předvedli, jak vypadají naše rána a že si to spolu ve školce prostě „Užijem‘!“. Na společný tanec navázaly nesmírně emotivní chvíle, při kterých ukápla nejedna slzička – šerpování našich předškoláků a poděkování rodičům, protože bez jejich podpory by to prostě nešlo! Z celého srdce děkujeme, že jste s námi v jednom týmu! 

Ve středu jsme se vydali linkovým autobusem na výlet do Nespek. Navštívili jsme místní mateřskou školku, okoukli a prozkoumali jejich třídy i zahradu a načerpali inspiraci. Po krátkém odpočinku na zahradě jsme došli k Sázavě, poslechli si povídání o bývalém mlýnu a pod pečlivým dozorem se podívali až k jezu. Kdo chtěl, mohl si namočit nohy do řeky, kdo ne, hledal u břehu schránky škeblí a hlemýžďů. Od řeky nás vyhnal hlad. Naobědvali jsme se v nespecké restauraci, kuře na paprice dětem chutnalo tak, že doslova vyjedly kuchyň. Už jste někdy viděli frontu na přidání v restauraci? 

Další dny jsme věnovali dokončování dárku pro tatínky, stavění Nespek z kostek, stínovému malování, programu Se Sokolem do života, pozorování preparátů pod mikroskopem – naskytla se nám možnost prozkoumat sršeň a schránky vážky a pečení chleba. 

Z březnové návštěvy  muzea Národního pedagogického muzea jsme si přivezli vlastnoručně nadrcené obilí. Po čase jsme z něj založili kvásek, který se bohužel zkazil. Vysvětlili jsme si proč a založili z žitné mouky kvásek nový. Několik dní jsme ho krmili a nakonec z něj upekli vynikající chléb. Společně jsme prošli celým procesem od míchání surovin, hnětení, překládání, pozorování kynutí, tvarování bochníku po úklid mouky, která byla opravdu všude. Po návratu z venku na děti čekal parádní pecen čerstvého chleba a provoněná školka. Obvykle Ježečci nad chlebem ke svačině nejásají, ale tentokrát celý bochník zmizel v okamžiku!

Těšíme se na další týden s vámi!

Jana, Saška, Katka, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko