Rodiče vítáni

Týden od 12. do 16. 2. 2024 Téma: Masopustní veselí

V pondělí polovina Ježečků statečně nastoupila do týdenního lyžařského tréninku v programu Hravého lyžování. Počasí dnes bylo velmi přívětivé, tak si děti své seznámení s chotouňským svahem užily i s trochou sluníčka. Přivítaly se s trenéry, naskočily do připravených lyží, a nebojácně nastoupily na pás lyžařského vleku. Někteří zdatní lyžaři se už první den společně s trenéry přesunuly na velkou sjezdovku. To už je opravdu pro pořádné borce, protože kromě prudkého svahu na ně čekala i poma místo pásu. Po návratu byly všechny děti nadšené z prvních zážitků a plni očekávání se těší na zítřejší lyžování. Ostatní děti dnes ve školce navštívil cirkus Adonis se svým hravým vystoupením, do kterého jsou aktivně zapojovány i děti. Ve školce se tak zpívalo, tančilo, kouzlilo, a dokonce se podařilo přičarovat živého králíčka, kterého jsme si mohli všichni pohladit. Sluníčko dnes po dlouhé době lákalo ven, takže jsme neotáleli a hned vyběhli na zahradu školky. Jaro se totiž blíží a my se těšíme na všechny kytičky, které už se snaží vykukovat ze země ven. Aby to měli jednodušší, tak si Ježečci vzali zahradnické nůžky a pořádně ostříhali spoustu suchých a odkvetlých kytiček. Hned je zahrádka hezčí.

Po návratu lyžařů jsme popřáli naší milé paní učitelce Janičce k narozeninám. Zazpívali jsme jí česky i anglicky písničku a všichni jsme ji pořádně objali. Máme jí totiž moc rádi ❤️ Odpoledne jsme pokračovali v keramickém tvoření a na naší Barevné angličtině, jsme si zopakovali, co už umíme a naučili se hned několik nových slovíček.

Další sluníčkový den zvládli lyžaři s úsměvem a všichni se o veliký kus zlepšili. Ostatní se ve třídě sešli v masopustních kostýmech, aby se dopoledne mohli společně s Veverkami a Lesňáčky vydat na průvod masek. Pustili jsme se i do vyrábění dárečku k zítřejšímu svátku svatého Valentýna. Potřebovali bychom mnohem víc času, abychom mohli vyrobit dáreček pro všechny, které máme rádi. Obrázek klauna jsme využili k předškolácké přípravě. K Masopustu patří hudba a hudební nástroje a s těmi to Ježečci opravdu umí. Náš „pidi“ orchestr z umělců, kteří se neúčastní lyžování to dnes pořádně rozehrál. Celou školkou zněly bubínky, dřívka, rumba koule a jiná chrastítka a nechyběla ani tamburína. Nástroje nás doprovázely i na naší cestě směrem k Obecnímu úřadu. Když se k nám ještě přidaly ostatní třídy se svými bubínky, bylo nás slyšet široko daleko. Odpoledne jsme pokračovali ve výrobě dárečků, abychom byli na zítřek řádně připraveni.

To to letí……Představte si, že většina našich lyžařů už jezdí na velkém kopci. Za tři dny trénování se z nich stali opravdoví lyžaři, kteří se v pátek vrhnou do branek slalomu na dospělácké sjezdovce. Mezitím si Ježečci, kteří lyžovat nejezdí, užívali další hudební hrátky s nástroji, díky prima počasí pokračovali v péči o skalku a náš třídní záhonek, kde už vykukují první známky jara. Před obědem, když jsme se opět sešli společně ve třídě nás čekal moc příjemný úkol. Naše Ellinka slavila narozeniny. V kroužku jsme si jí zazpívali, každý z nás jí pak popřál něco hezkého a nechybělo ani objetí. Mufinky, které Ellinka s maminkou pro děti upekly, byly tak lákavé, že jsme málem nestihly vyfotit, jak krásné byly. Všichni jsme si moc pochutnali. Ve středu si i poslední Ježečci dodělali svou jarní keramiku. Teď bude chvilku odpočívat a pak po prvním vypálení se k nám vrátí, abychom ji nabarvili podle své představy. Naše valentýnská překvapení udělala všem obdarovaným velikou radost a děti slíbily, že nám pak prozradí, kam si rodiče dřevěný rámeček se srdíčkem pověsili.

Ve čtvrtek, když naši lyžaři odjeli na další trénink na sněhu, jsme se hned pustili do pečení masopustních koláčků. Nejdříve jsme si podle obrázkového receptu přečetli, co všechno k pečení budeme potřebovat. Pak jsme si vysvětlili, kdy používáme váhu a na co slouží odměrka, pozorovali jsme, jak se droždí líbí v misce s teplým mlékem a cukrem, a nakonec si všichni vyzkoušeli důkladně zpracovat těsto. Uváleli jsme z něj hada, kterého jme nakrájeli na malé kousky a z těch pak důkladně vypracovali malé kuličky. Na plechu jsme pak do nich prstíkem udělali důlek, aby tak vzniklo místo na výbornou domácí marmeládu. Koláčky krásně provoněly celou školku a my jsme si na nich všichni společně pochutnali hned po obědě.

Během dne jsme se taky v několika fázích věnovali dalšímu barevnému tvoření. Výsledek uvidíte u nás na nástěnce. Je plná legračních klaunů, kteří se nám až nezvykle podobají 😊

Poslední den tohoto týdne přinesl lyžařům tolik očekávané závody. Na sjezdovku přijelo spousta fanoušků z řad rodičů a prarodičů, takže atmosféra byla úžasná. Všichni závodníci slalom projeli bez ztráty kytičky a vysloužili si tak diplom a medaili. Společná fotka s trenéry a poděkování prostřednictvím obrázku, který děti pro organizátory nakreslily, bylo úplnou tečkou našeho týdenního setkávání. Ve školce si zatím Ježečci hráli na hřišti u Lesní školky a pak i na velkém prolézačkovém hřišti, protože počasí dnes bylo úplně jarní.

Příští týden bude výjimečný, protože spousta našich kamarádů pojede s rodiči na jarní prázdniny.  My ostatní se setkáme v jedné třídě s dětmi z Veverek a užijeme si společné dny.

Krásný víkend a jarní prázdniny plné zážitků vám přejí

Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko