Rodiče vítáni

Týden od 14.11. do 18.11.2022 Téma: Ten umí to a ten zas tohle

Tento týden byl o jeden pracovní den kratší, ale děti o nic nepřijdou, co jsme si nestačili povědět nebo zažít, doženeme. Na tak důležité téma jako je „Povolání“ máme vyhrazené celé 2 týdny. 

S dětmi jsme si povídali o tom, proč dospělí chodí do práce a navázali jsme loutkovým divadelním představením „Bez práce nejsou koláče“. Ježečci měli zcela jasno v tom, co je správně, radili loutkám a pomohli dokončit příběh. 

Děti si hravou formou vyzkoušely různá povolání a připomněly si, kdy a jak volat hasiče, policisty nebo záchrannou službu. Při reprodukci Renoirova Háje stromů si zkusily několik malířských technik s úžasným výsledkem.

V úterý navečer jsme se s lampiony potkali u MŠ Sluníčko a v průvodu vyrazili na krásnou procházku k památníku na Mandavu.

Středeční dopoledne si bruslaři užili na stadionu ve Velkých Popovicích a ostatní děti v lese při pozorování pozdně podzimní přírody zblízka. 

S dětmi jsme si začali povídat o adventu a o jejich oblíbených vánočních koledách. Už příští sobotu nás totiž čeká společný zpěv u příležitosti rozsvícení vánočního stromu v Sulicích. 

Ve čtvrtek byla MŠ uzavřena z důvodu státního svátku a pátek strávily přihlášené děti s kamarády ve třídě Veverek.

Přejeme krásný víkend a těšíme se na vás zase v pondělí.

Jana, Katka, Saška a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko