Rodiče vítáni

Týden od 14. 3. do 18. 3. 2022 téma Měsíc knihy – Knížka a zápis do školy

Týden s knížkou byl pro děti náročný – příprava na školu jim dala zabrat. Procvičovali jsme pravolevou orientaci i grafomotoriku, zrakovou percepci i sluchové rozlišování hlásek.

Všichni umí krásně počítat a rozlišují číslice. Někteří již znají i abecedu a pokoušejí se číst. Děti si zkusily školu nanečisto i ve třídě základní školy. Naučily se, jak se ve škole zdraví paní učitelka – pouze povstáním, že se musí vždy hlásit a ne vykřikovat. A si to vyzkoušely pod vedením paní učitelek ze školy – musíme je pochválit, šlo jim to nádherně.

Ve čtvrtek jsme měli odpolední program se skřítkem Pampelišákem a plnili jsme několik úkolů od skřítka. Ukázali jsme skřítkovi, jak se pohybují jeho kamarádi zvířátka žabák, kačenka koník a rybka. Zazpívali jsme mu námořnické písničky – Námořníček a Citronky. Zdolání posedu a lezení po žebříku byl také lehký úkol. Překonávání přírodních překážek a přelézání přes kamaráda Mračouna jsme trénovali celý týden, to byla hračka. Skřítkovi jsme postavili nový domeček z přírodnin a pak jsme ho pozvali k nám do školky. Naše volání slyšel a večer za dětmi přišel i s drahokamy z potoka. Již víme, že skřítci mají spoustu kamarádů a i to, čím se živí a co mají nejraději.

Pátek byla taková třešnička na dortu za úspěšně zdolaným náročným týdnem – paní učitelky zahrály dětem divadlo O 12 měsíčkách a moc se to povedlo. Tak se těšíme na týden další a hlavně na to jaro, které už ťuká na dveře.

Šárka Vávrová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko