Rodiče vítáni

Týden od 16.1. do 20.1.2023 Téma: Ve zdravém těle zdravý duch

Když tak přemýšlím, co všechno jsme za tento týden stihli, tak si myslím, že nám nikdo neuvěří😊 MŠ Pampeliška a LMŠ se staly místem konání Zimních olympijských her, a to se vším všudy. Hned v pondělí byla celá událost zahájena slavnostním nástupem všech sportovců. Nezůstali jsme vůbec pozadu oproti profesionálům, protože díky mamince naší Kristýnky nastupovala každá třída se svojí vlajkou. Kromě toho, paní učitelka Ivetka vyrobila vlajku olympijskou a českou vlajku jsme také nenechali zahálet. Všechny týmy obešly slavností kolečko kolem „stadionu“, diváci povzbuzovali a když přiběhla paní učitelka Anežka v doprovodu Magdalénky se zapáleným olympijským ohněm, nic nechybělo k tomu, aby byly hry prohlášeny za zahájené. Hlavní moderátorkou se stala paní učitelka Ivetka z Lesní školky, která sportovce přivítala, seznámila je s programem a se kterou naši závodníci skládali i olympijský slib. Následovala společná rozcvička všech sportovců, kterou vedla Ivetka a opravdu se postarala o to, že nám nebyla zima ani na malou chviličku. Rozcviček se poctivě účastnily i všechny paní učitelky a moc jsme si je užívaly.

5 závodních dní, 5 důkladných rozcviček a 5 disciplín.

V pondělí jsme si vyzkoušeli, jak těžké to má Martina Sáblíková a vydali se na rychlobruslařskou dráhu. Naši předškoláci měli nejdelší trať ze všech, ale 3 kola kolem kuželů zvládli naprosto s lehkostí.

V úterý nás čekala disciplína, která byla zaměřena na obratnost a hokejovou zručnost. Udržet tenisák u hokejky, projet s ním slalom, a ještě dát gól, to není vůbec lehký úkol. Ježečci jsou ale machři a tribuny řvaly nadšením 😊

Počasí naší olympiádě přálo a ve středu nám napadl sníh. O to lepší byla atmosféra u biatlonových štafetových závodů. Družstva byla namíchána ze všech tříd a úkolem bylo doběhnout k olympijským kruhům, v jedné ruce držet štafetový kolík, ve druhé víčko od pet láhve a potom prohodit víčkem jeden z kruhů. Rychlým během se dostat zpět a předat parťákovi z týmu kolík. Všechny děti to zvládly skvěle a opravdu házely víčka a předávaly kolíky. Nikdo to nepopletl 😊 Po závodech jsme si ještě stihli pohrát ve sněhu a postavit pár sněhuláků.

Na čtvrtek se nejvíce těšily naši plyšáci, kteří se díky olympiádě po dlouhé době dostaly ven. V plánu byly závody bobů, na kterých seděly plyšáci všech velikostí. Aby nám to nebylo líto, tak jsme si na bobech zajezdili i my a pořádně se vyřádili.

Závěrečná disciplína byla speciální a myslím, že by se olympijský výbor měl zamyslet nad jejím zařazením do programu ZOH ! KRASOKRESLENÍ – neskutečné propojení krasobruslení a kreslení 😊 Děti v týmech běžely po trati připomínající cestu krasobruslaře dělajícího piruety a na konci cesty společně nakreslily křídou olympijské kruhy. Bylo skvělé, že děti ve smíšených týmech spolupracovaly naprosto přirozeně. Celá týdenní sportovní událost byla zakončena předáním diplomů a medailí, poděkováním sportovcům a organizátorům a společným úklidem sportovní plochy.

Kromě sportování jsme si s dětmi stihli popovídat o světadílech a zajímavostech s nimi spojených, každý den jsme se potkali v barvě jednoho z nich a dozvěděli se spoustu nových informací. Už víme, jaká zvířátka kde žijí a že největší zabiják ze všech je komár, který má na svědomí nejvíce úmrtí v Africe.

Odpoledne děti stihly udělat malá krmítka pro ptáčky, když namáčely šišky do rozehřátého sádla a následně je obalovaly v semínkách. Zahrály si divadlo podle svého přání a postavily spoustu parádních staveb z lega.

Víte, co bylo na tomto týdnu úplně nejlepší? My jsme ho totiž trávili společně! Všichni jsme si pomáhali, děti se setkaly i s ostatními, které běžně nevídají, neřešily, kdo je s kým v týmu a nikdo se nad nikoho nepovyšoval. My totiž víme, co znamená hrát Fair Play 😊

Přejeme vám krásný zimní víkend a děkujeme všem, že si hrajete s námi. To je totiž krásně vidět na fotkách, kde všechny děti byly barevně sladěny tak, jak nám určovala barva světadílu.

Během víkendu se na FB školky objeví video, které vás provede celým společným týdnem. Děkujeme paní učitelce Andrejce, že trpělivě a ochotně celý týden fotila a natáčela a nakonec se postará i o to, aby se záběry dostaly až k vám😊

 Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko