Rodiče vítáni

Týden od 17.10. do 21.10.2022 Téma Má vlast

Nové téma – Má vlast – jsme s dětmi probíraly hravě, ale dostatečně podrobně. Znají českou vlajku, státní znak, poslouchaly naši hymnu i hudbu z cyklu Má vlast od Bedřicha Smetany. Vědí, kdo je prezidentem, poznají Pražský hrad, Pražský orloj i Karlův most. Společně výtvarně zpodobnily lípu srdčitou i českého lva. Prostřednictvím komunikačních a pohybových her si prožily příchod praotce Čecha, pokusily se nalézt vlastní zem a pojmenovat ji po sobě.

Děti si užily bruslení, řádění v lese i na hřišti, zpívání i výtvarku, ale za nejúžasnější zážitek označily vyrábění ovocno-zeleninovo-sýrových špízů. Moc děkujeme všem rodičům za ochotu, spolupráci a množství surovin, které se nám sešlo. Děti pracovaly se škrabkou, nožem a vykrajovátky. Loupaly, krájely, rozdělovaly, uzobávaly, napichovaly a ochutnávaly s radostí a obrovským nadšením vlastnoručně vyrobené špízy. Rozhodně doplnily zásobu vitamínů a mnozí zjistily, že dříve odstrkovaná zelenina jim nakonec docela chutná.

Tento týden jsme společně oslavili i Amálčiny narozeniny, Vendelínkův svátek, Den stromů a každý jednotlivý den, kdy jsme mohli být spolu. 

Na další prima zážitky se těší Jana, Katka, Saška a Radka.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko