Rodiče vítáni

Týden od 18. do 22.9.2023 Téma Bezpečně do školky

V dalším společném týdnu jsme se zapojili do projektu „Bezpečně do školy“ a statečně sbírali body pro naši třídu. Zeleně vybarvily políčko formuláře děti a paní učitelky, které přišly do školky pěšky, na kole nebo veřejnou dopravou. Červeně ti, kteří přijeli autem, zaparkovali alespoň 300 m daleko a došli pěšky, modrou použili ti, kteří se dopravili autem až do MŠ. 

V pondělí jsme se, hned po společném pozdravení a upřesnění si, co je to vlastně víkend, zaměřili na dopravní značky. Spoustu z nich už děti znají, vydali jsme se tedy rovnou do terénu na velké dopravní bingo. Děti, rozdělené do dvou skupin, měly za úkol najít a proškrtat všechny značky z pracovního listu. Proběhli jsme Sulice i Hlubočinku tam a zpátky a nakonec je všechny našli!

V úterý nás čekal velký výlet do Obory Březka v Kostelci u Křížků. Protože jsme třída zdatných sportovců, šli jsme do Kostelce pěšky. Cestou jsme si přivoněli k růžím, děti vnímaly vůni a zároveň nepozorovaně provedly i tolik potřebné dechové cvičení. U obecního úřadu nás vyšel pozdravit pan starosta a podaroval děti drobným sladkým dárkem, který nám dodal sílu v závěru dlouhého pochodu. Naši Ježečci jsou nadšení zpěváci, cestou jsme několikrát přezpívali a přeříkali celý repertoár třídních písní a říkanek. Oborou nás provázel pan oborník, vysvětloval dětem, jak je to s lesem a dřevem v něm, mluvil o zvěři, ukázal dětem kožešiny a paroží. Vrátili jsme se s kapsami plnými kaštanů, rádi bychom tam strávili celý den, bylo nám v oboře moc hezky. Zpáteční cestu autobusem zvládly děti jako zkušení cestovatelé.

Akční týden pokračoval středečním sportovním dopolednem s popovickými hokejovými trenéry. Na travnatém hřišti pod školkou se děti rozcvičily, hrály pohybové hry, soutěžily a nakonec si mohly vyzkoušet hokejovou výstroj. Všechno probíhalo v milé a příjemné atmosféře. Po takovém sportovním výkonu zmizela v dětech svačina jako mávnutím kouzelného proutku. 

Čtvrteční ráno jsme věnovali povídání o IZS, osvěžili jsme si vědomosti, pověděli si kdy voláme hasiče, kdy nám pomůže policie a kdy je dobré volat záchrannou službu. Při hře děti správně přiřazovaly pracovní nástroje a vybavení k jednotlivým složkám IZS. Celou akci jsme zakončili trochou daktyloskopie – otiskli jsme si palec a prozkoumali kresbu čar u sebe a kamarádů.

Nabitý týden završila plánovaná návštěva záchranářů a příjezd opravdové sanitky v rámci praktického vzdělávacího programu. Rozdělili jsme se na dvě části a pustili se do zkoumání. Kluci nejdříve prohlédli sanitku, dozvěděli se, jak funguje termofolie, dýchací přístroj nebo nosítka a nakonec si společně s lesňáčky vyzkoušeli, kolik dětí se vejde do sanitky. Holčičky zatím s panem záchranářem zjistily, jaké číslo voláme, když potřebujeme pomoc, jak vypadá masáž srdce nebo jak ošetříme zranění. Celý edukativní program byl moc fajn. Když se skupiny vystřídaly na obou stanovištích, tak jsme se rychle nasvačili a spěchali na hřiště, abychom se před víkendem trochu vydováděli.

Stále využíváme hezkého počasí k co nejdelšímu pobytu venku, poznávání sebe i okolí, pracujeme, postupně si zažíváme staronová pravidla, denně cvičíme, pilujeme držení příboru, čteme pohádku před odpočinkem a hlavně, máme radost.

Krásné poslední letní dny přejí

Jana, Katka, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko