Rodiče vítáni

Týden od 19.9. do 23.9.2022 Téma Dary přírody, loučení s létem

Je až neskutečné, jak se počasí řídilo tématem tohoto týden. Po předchozím deštivém týdnu, jsme si připomenuli slunné dny, a i když rána už bývají velmi studená, tak během procházky a odpoledního řádění na hřišti, jsme si ještě užili sluníčka. Už nám sice dává na vědomí, že se pomalu loučíme, ale každý jeho paprsek jsme si snažili schovat a užít, aby nám ten podzim se zimou utíkal rychleji 😊

Ve školce jsme se po celý týden věnovali aktivitám spojeným s ovocem a plody, které jsou pro podzim charakteristické a vytvářeli jsme jejich podobu všemi možnými způsoby. Dokonce jsme plody podzimu využili pro Kimovku, která děti nesmírně bavila a kde ukázaly, že paměť mají jako slon. Všechno vždycky uhádly, a to se paní učitelka Janička snažila předměty zamíchat opravdu dokonale.

I na procházce, kdy jsme šli nakrmit kapry do Sulického rybníka jsme objevili spoustu pokladů, které příroda na podzim vyčaruje. Nasbírali jsme si do kapsy kaštánky, ochutnali čerstvé vlašské ořechy nebo zkontrolovali, jestli už jsou šípky správně zralé na to, abychom je otrhali na šípkový čaj.

Na jedné z procházek jsme se zastavili u paní učitelky Sašky a prohlédli jsme si její zvěřinec 😊 Podrbali králíky, spočítali kuřátka, zkontrolovali kočičky a koukli, jestli její pejsek netropí nějaké lotroviny.

Také jsme tento týden stihli začít naši první keramiku. Počkejte až to uvidíte 🙂 Svícínek na čajovou svíčku nebo možná někdo tuhle krásu použije jako mističku na nějaké mlsání……to už necháme na vás, no zkrátka jsme vytvořili podzimní dekoraci pomocí keramické hlíny a nádherných listů…tak si prohlídněte první fázi tvoření.

Ve čtvrtek byl Den bez aut, takže děti doma domlouvaly rodičům, že na cestu do školky není vždy potřeba auto, a že zrovna tento den je ideální na jízdu na kole, ranní procházku nebo cestu autobusem, abychom společně tu naši planetu chránili, jak to jde. Rodiče byli úžasní a všichni, kdo bydlí v rozumné vzdálenosti dětem vyhověli a zvládli přesun jiným způsobem než obvykle. Moc za to děkujeme 😊 No a v pátek…..to vám byla akce! Z naší třídy se totiž stala volební místnost. Společně s dětmi jsme se před procházkou vrhli na „stěhování“ hraček a postýlek, uklízeli sportovní náčiní a auta, aby se u nás všem voličům líbilo. Myslím, že jsme to zvládli na jedničku. Dokonce si děti ještě stihly prohlédnout, jak taková volební místnost vypadá a kam se dávají hlasovací lístky. Bude se jim to v životě určitě hodit.

Tak a teď už je čas na víkendové zážitky a my se společně hned od pondělí vrhneme na další podzimní aktivity, a především si povíme, proč ve středu 28.9. nejdeme do školky.

Krásný začátek podzimu přeje Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko