Rodiče vítáni

Týden od 2.1. do 6.1.2023 Téma Vítej v novém roce

Setkání po vánočních prázdninách bylo plné radosti a nádherných zážitků. Dětem zářila očička, když jsme si povídali o Ježíškovi a svátcích.

V úterý dopoledne jsme se setkali s dětmi z Veverek a Lesní školky na hřišti, abychom si společně popřáli všechno nejlepší do roku 2023 a zazpívali si pár veselých písniček.

My jsme se hned poté vydali do lesa, kde jsme zkontrolovali, jak vypadají zásoby v krmelci. No to bylo nadělení. Dalo nám to pořádnou práci, abychom vyndali všechny plesnivé kusy ovoce a zeleniny a zvířátkům to připravili tak, aby si pochutnali. Odpoledne jsme začali pracovat na obrázcích do naší venkovní nástěnky, protože už je po Vánocích a je potřeba ji trochu oživit. Kromě malování různými technikami, vyrobily holčičky krásné sněhové vločky s pomocí vlny a dlouhé jehly. Nezapomeňte se na nástěnku podívat, je hned za brankou na zahradě školky.

Ve středu jsme se těšili na hudební vystoupení, ale bohužel bacil skočil i na paní Hamajdovou, takže se program přesouvá na 23.1.2023 Volné dopoledne jsme využili na odstrojování stromečků a dalších dekorací na zahradě školky, a protože počasí bylo spíše jarní, tak jsme se postarali i o skalku před školkou, která pořádně prokoukla. Naopak kompost, kam děti vše nanosily nám pořádně vyrostl. Také jsme si stihli popovídat o nadcházejících prezidentských volbách a vysvětlili si, jak je to s tou prezidentskou standartou.

Čtvrtek už byl celý ve znamení Tří králů. Příběh o dobrosrdečnosti králů nám pokazil Herodes svou zlobou, ale varování od Andílka, aby Josef s Marií utekli i s Ježíškem do Egypta nás zase uklidnilo. V pátek jsme si celý příběh zahráli a moc jsme si to užili. Nasmáli jsme se, když si děti upravily útěk podle svého a Ježíšek nasedl na velblouda a vyrazil směr Egypt 😊

Náš „hrací pátek“ byl tentokrát výjimečný. Děti si přinesly hračku, kterou dostaly od Ježíška a všem nám pak o ní povídaly a ukazovaly, co všechno hračka umí. Dokonce jsme využili tancujícího medvídka jako vzor pro páteční rozcvičku.

Jediné, co nám k úplné spokojenosti chybí je, že se opět dětem vrací virózy a stále máme spoustu marůdků. Snad už bude brzy lépe!

V příštím týdnu se vydáme daleko na sever, tak se těšte na naše zážitky.

Hezké dny přejí Katka, Jana, Saška a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko