Rodiče vítáni

Týden od 20.2. do 24.2.2023 Téma Masopustní veselí

Naše třída má za sebou další událostmi nabitý týden. V pondělí jsme spolu s Lesňáčky a Veverkami vypustili v okolí školky 4 bažanty. Vysvětlili jsme si, proč je potřeba pečovat o bažanty v odchovnách a vracet je do přírody, děti měly možnost si ptáky zblízka prohlédnout, nasypat jim trochu zrní do začátku a ohromeně se dívat na to, jak rychle bažanti vyletěli z přepravní bedny. Velkou odměnou pak pro všechny bylo pozorování „našich“ bažantů na páteční vycházce. 

Staráme se nejen o zvěř, ale i o okolí. Proběhl předjarní úklid, kdy jsme kolem naší školky, vybaveni ochrannými rukavicemi, sesbírali všechno, co do přírody nepatří

Pilně jsme se připravovali na masopustní průvod, vyráběli hudební nástroje, zkoušeli kostýmy a zdobili třídu.

Ve středu, hned po návratu z bruslení, jsme popřáli naší milé Kiki k narozeninám – umíme to už ve 4 jazycích (česky, anglicky, italsky a španělsky) a v závěru týdne oslavili s i Matyáškem jeho svátek.

Ve čtvrtek jsme se sešli ve třídě všichni v maskách. Po tanci dětem vyhládlo a vrhly se na vynikající svačinku, za kterou moc děkujeme Kiki, Vendovi a Amálce K.. Hned po ní jsme s dobrou náladou a všemi kamarády z Pampelišky vyrazili v průvodu přes Sulice na obecní úřad. Tam jsme všem přítomným společně zazpívali a s milou odměnou se vrátili do školky na oběd. 

Tento týden jsme podnikli první delší výlet po okolí, našli první sněženky, zkoušeli si průběžnou svačinu, společně cvičili a tvořili a vytrvale trénovali nejrůznější předškolácké dovednosti.

Na další dobrodružství se těší

Jana, Saška, Katka a Radka 

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko