Rodiče vítáni

Týden od 20. do 24.11.2023 Téma: Ten umí to a ten zas tohle

Ve druhém týdnu věnovanému povolání jsme se hned v pondělí potkali s novým kamarádem. Přišel nás navštívit pejsek Méďa, který pomáhá v rámci canisterapie všem, kteří ho potřebují. Dozvěděli jsme se, jak se chovat, když potkáme na ulici pejska, kterého neznáme, jak pohladit neznámého pejska, vyzkoušeli jsme si, jak Méďa reaguje na různé povely. Dopoledne jsme stihli i báječnou procházku v lese a hru na povolání, kdy každý pantomimou předvedl kamarádům, čím by chtěl být až vyroste. Moc by nás zajímalo, jak to bude ve skutečnosti 😊 Odpoledne jsme si složili pejska z papíru a užili si další lekci angličtiny s paní učitelkou Péťou.

V úterý jsme si zahráli na kadeřnictví a kosmetický salon. Vyzkoušeli jsme si natáčení papírových vlasů pomocí pastelky, opravdovými laky na nehty jsme lakovali nejen papírové ruce 😊 Hned po svačině jsme připravili třídu pro naši vzácnou návštěvu. Dorazil za námi pan sklář a pověděl nám spoustu zajímavostí o skle. Nejen z čeho se skládá, co všechno se z něj může vyrobit, ale hlavně nám práci se sklem ukázal u nás ve třídě. Postupně se vystřídali všichni Lesňáčci, Veverky i Ježečci a každý si mohl sám vyzkoušet, jak těžká je to práce. Foukání skleněné kuličky to už chce totiž pořádnou sílu dechu. Po téhle prima akci jsme se šli vydovádět na louku a na hřiště sulické návsi, protože bylo hezky a mohli jsme využít suchých prolézaček.

Tuto středu se bruslaři vydali na svůj už předposlední dopolední trénink do Velkých Popovic. Je úžasné, jaký pokrok děti za těch 7 lekcí udělaly. Na ledě si jsou mnohem jistější a jízdu si opravdu užívají. Mezitím se ostatní děti vrhly na stavění domů z malty a cihel. Stavebnice Teifoc je skvělá v tom, že děti opravdu nanášejí hmotu na cihly a tím je k sobě lepí. Výborně si tak vyzkoušely, jak se při stavění dávají cihly na sebe, aby dům vydržel. Pomocí svítícího panelu zjistily, jak se kombinují barvy, když je vrství na sebe. Naše loutkové divadlo opět dostalo příležitost, a tak s pomocí dětských komentářů a rad, dopadla pohádka O Šípkové Růžence zase dobře a všichni žili šťastně na věky věků 😊 Madlenka donesla do školky mrkev z vlastní zahrádky, tak jsme se o tu, kterou jsme nezbaštili rozdělili se zvířátky a donesli ji do krmelce u našeho srdíčkového stromu. Dnes ráno napadl totiž první sníh, tak se jim určitě bude hodit.

Zastavte někdo ten čas! Téměř další týden za námi a následující neděli už začne advent…V rámci tématu o povoláních jsme si dnes zahráli na restauraci. Nejdříve číšníci a servírky překonávali překážkovou dráhu s talířem, na kterém měli vajíčko a pak se dokonce vystřídali v obsluhování u stolečků. Holčičky se postaraly o kluky při svačině, kdy jim přinesly svačinu, nůž na mazání pomazánky i nalily mléko do kelímků. Kluci zase na oplátku připravili holčičkám příbor k obědu a donesli polévku. Po takové dřině si všichni zasloužili pořádnou masáž. Místo lávových kamenů jsme použili tenisáky 😊 Paní učitelka Janička nám na dnešek připravila bezva aktivitu. Donesla základy na adventní věnečky a k tomu krásné jedlové větve. Rozdělili jsme se tedy do tří skupinek a postupně vše ozdobili. Děti kombinovaly přírodniny s lesklými vánočními ozdůbkami, a nakonec z toho vznikly moc pěkné dekorace. Hned jsme je pověsili na dveře, branku i plot, aby všichni kolemjdoucí tu krásu viděli a začali si společně s námi užívat sváteční náladu.

V pátek k nám na návštěvu přišla maminka našeho Adámka a přinesla s sebou 2 šicí stroje a spoustu pomůcek k tomu. Nejdříve jsme si poslechli, jak takové stroje fungují a co všechno umí, a pak jsme si každý vybrali kousek látky a zkusili ho přišít. Vznikl tak dlouhý pestrobarevný had. Moc děkujeme za takový bezva zážitek 😊

Listopad už je téměř za námi a my se v pátek probudili do sněhem pocukrované přírody. Užívejte radost z prvních vloček společně s dětmi a příští týden opět na shledanou.

Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko