Rodiče vítáni

Týden od 23.5. do 27.5.2022 TÉMA MĚSTO, VESNICE, ZAHRADA

Vesnice

Děti z Ježečků od pondělí začaly vytvářet na velký formát papíru vesnice a města. Práce ve třech skupinkách, které se vzájemně střídaly a doplňovaly, děti bavila. Každý přidal kousek a dílo se povedlo. Do města děti přiřadily více silnic a dopravních prostředků (auta, autobusy, také tramvaj), školu, nemocnici, paneláky, hasiče a policii. Na vesnici zvířata, lesy, chaty a domečky, ale i auta a autobus na cestě. Třetí skupina měla za úkol složit řeku a přes ní mosty z hranolů, které jsme slepovali ráno z dřívek.

Děti si zopakovaly, co vše patří do města i na vesnici, co tam najdeme, ale také značky aut, které známe, kdo má jaké auto doma, jak mu říkají. Připravili jsme si kartičky s logem značek aut a venku na vycházce po okolí označovali, kolik aut určitých značek v okolí jezdí.

Porovnávání počtu značek aut

Při vyhodnocení cesty s mapováním aut jsme spočítali počet razítek, k tomu podle počtu dali víčka a poté porovnávali, procvičili jsme si pojmy více X méně, stejně. Vítěznou značkou v okolí naší školky byla Škodovka.
Multikulturní projekt indická inspirace, byl pořad o Indii o multikulturní toleranci. Proběhla ukázka zdobení a šperků, oblékání, způsob dopravy, děti se dověděly spoustu nových informací o životě lidí i zvířat žijících v Indii. Naučili jsme se počítat do pěti a zkusili jsme i nácvik jejich tradičního tance se znázorněním motivů.

Venku jsme se věnovali školní zahradě, péči o záhonky, přesazování slunečnic a sazenic rajčat, bylo nutné vše pořádně zalít, aby nám sucho úrodu nezničilo.

Zapsala Šárka Vávrová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko