Rodiče vítáni

Týden od 23. do 27.10.2023 Téma Má vlast

Hned od pondělí jsme pokračovali v našem tématu o Čechách. Pověděli jsme si, kdo jsou naši sousedi, jakým jazykem mluví a seznámili se s jejich vlajkami. Zopakovali jsme si, co všechno už o naší republice víme. Dnes poprvé se sešel malý ekotým z Pampelišky a Lesní školky. Děti si povídaly o tom, jak se k přírodě chováme, jak je to s tříděným odpadem u nás v okolí školky a co můžeme pro přírodu udělat. Příroda nás stále ještě díky sluníčku láká ven, tak jsme si užili pořádně dlouhý čas na hřišti, kde nejen využíváme prolézačky a houpačky, ale umíme už s dopomocí přeručkovat hrazdy a přitáhnout se na nich. Odpoledne jsme pak nakreslili společný obrázek, který bude dárkem na naší úterní návštěvu obecního úřadu. Ráno se za námi také přišla podívat paní ředitelka, a moc nás chválila za to, co už všechno umíme. Udělalo nám to velikou radost.

V úterý dopoledne nás čekalo spousta aktivit. Ráno jsme si procvičili, jaká písmenka tvoří názvy sousedních států, na Smetanovu Vltavu jsme si báječně zacvičili s padákem a užili si tak úplně jiné hudbu, než na jakou jsme zvyklí. Abychom se vyřádili, postavili jsme si překážkovou dráhu, do které jsme přidali i naše stoly a židle, aby překonávání překážek opravdu stálo za to. Naši menší i velcí Ježečci to všechno zvládli naprosto s přehledem. Popřáli jsme naší Ninušce k svátku, a pak už jsme hned sbalili společný obrázek a vydali se na návštěvu pana starosty, který měl pro nás připravené moc prima povídání nejen o symbolech státu, ale seznámil nás i se znakem obce a vysvětlil, co na něm je. Bylo to bezva setkání a my mu na oplátku předali obrázek a zazpívali státní hymnu. Po cestě do školky jsme si ještě zařádili na hřišti a vyzkoušeli si, jak zní zvon u sulické návsi. Odpoledne jsme pak využili na hraní, protože ráno na to prostě nebyl čas.

Ve středu vyrazili naši bruslaři už na třetí trénink. Jsou to hrdinové, protože se zimou na stadionu i s pády se perou velmi statečně a vždy se vrací plni zážitků a úsměvu. My ostatní jsme si nejdříve zahráli pohádku O veliké řepě a pak se pustili do zvelebování školní zahrady. Zrušili jsme totiž hmatový chodník, který jsme přestali používat ve chvíli, kdy jsme zjistili, že chození bosky v létě je úplně nejlepší, a k tomu žádný chodník nepotřebujeme. Místo toho, jsme si na jeho místo zasadili krokusy, narcisky, tulipány, modřence a hyacinty. Na jaře to bude krásně barevná kytičková zahrádka, která bude dělat radost všem, kteří přijdou do školky. Práce nám šla krásně od ruky, takže zbyl i čas na hraní u lesňáčků.

Čtvrtek a pátek trávilo spousta dětí doma z důvodu podzimních prázdnin. Sešli jsme se tedy ve školce jen v úzkém kroužku a spojili se společně s Veverkami. Užili jsme si společné hraní, tvoření, Ježečci pomáhali menším Veverkám při cvičení i s mazáním svačin, na procházce jsme našli spoustu překrásně zabarvených lístečků a na koberci dohromady postavili veliké království. Skvělé bylo, že nás ve čtvrtek přišly do školky navštívit 4 slečny ze základní školy na Želivci. Byly to Adina, Verča, Vali a Eliška. Holky s námi trávily celé dopoledne a dětí se rozhodně nebály. Hrály si s nimi, cvičily s námi, pomohly s oblékáním a na hřišti si pořádně zaběhaly při hře na babu. Moc děkujeme za návštěvu, a věříme, že je nadšení z předškolních dětí neopustí a za pár let se přidají do naší učitelské party.

Přejeme všem krásně barevný konec října.

Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko