Rodiče vítáni

Týden od 24.10. do 28.10.2022 Téma Má vlast

Další týden s tématem o naší republice, jejích symbolech, historii a legendách byl velmi rychlý. V plném počtu jsme byli pouze v pondělí a úterý, protože další dva dny už byly podzimní prázdniny. V pondělí a úterý jsme si tedy zopakovali vše, co už víme o naší vlajce, hymně, sousedících státech a pustili jsme si Legendu o Bruncvíkovi, abychom se dozvěděli, kde se vzal v našem znaku právě lev.

Kromě zajímavostí o Čechách jsme si taky povídali o emocích, které jsou nám na jednu stranu velmi blízké, ale výraz emoce nám byl prozatím trošku cizí. Rozdíly ve vyjadřování našich pocitů jsme si vyzkoušeli všichni společně a moc jsme se u toho nasmáli. Pomocí dramatizace jsme si ukázali co dělat, když nás na hřišti nebo jinde na ulici osloví neznámý člověk. Vysvětlili jsme si jak se zachovat a kam se obrátit o pomoc. Celý týden nám přálo počasí a sluníčko hřálo jako v létě. Každou volnou chviličku jsme proto trávili venku. Děti si vyzkoušely roli průvodců a samy nás dovedly do zahradnictví v Hlubočince, abychom vyzkoušeli, jak se orientují v okolí MŠ. Cestou jsme alespoň přes plot pozdravili naší nemocnou kamarádku Kristýnku a ještě si stihli pohrát na hřišti.

Odpoledne jsme díky sklíčku od paní učitelky Ivetky z Lesní školky pozorovali částečné zatmění Slunce….to vám bylo zajímavé 🙂 Ve středu a čtvrtek byly děti, které neodjely na podzimní prázdniny pryč, spojeny do jedné třídy. Hráli jsme si, zpívali, cvičili a opět byli venku co nejvíce, protože bylo takové teplo, že jsme mohli nechat bundy ve školce a jít na hřiště jen v mikinách.

Kéž by nám takové teplíčko ještě chvilku vydrželo.

Přejeme vám všem krásný slunečný víkend a v pondělí se společně sejdeme už podle zimního času .

Mějte se fajn Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko