Rodiče vítáni

Týden od 24. do 28.4.2023 Téma Filipojakubská noc

Poslední dubnový týden je spojen s čarodějnickým dováděním, čárami, kouzly, lektvary a vůbec se spoustou dalších podivností. Abychom se mohli mezi skutečné čaroděje a čarodějnice zařadit, nutně jsme si k tomu museli vyrobit průkaz. Na něm nemohly chybět údaje jako otisk šestého prstu, délka nosu nebo počet zubů😊 Vrhli jsme se i na výrobu zavěšených čarodějnic, kreslení pavučin a plnění kotlíků různými ingrediencemi. Představte si, že se nám nějakým kouzlem objevil ve třídě dopis od Čarodějnice Xenoféby. Přečetli jsme si její vzkaz a určitě se budeme podle jejích přání celý týden řídit. Počasí nám v pondělí moc nepřálo, tak jsme využili čas ve třídě ke sportování. Závody družstev nebo pohybovka Čáry, máry, starý báby, nám pomohly přečkat ten největší nečas.

V úterý jsme si vyzkoušeli, jak je těžké složit „střípky“ zrcadla. Využili jsme rám starého zrcadla a skládali rozstříhané strašidelné obrázky. I čarodějnický Double si našel své příznivce. Část Ježečků jela natrénovat další plavecké dovednosti do bazénu v Benešově a my ostatní jsme si vyrazili do přírody. Cestou jsme vymýšleli různá kouzla, co bychom chtěli mít v blízkosti školky. Představte si, že vyhrálo moře. V lese jsme postavili několik domečků, prošli jsme se po kládě a stihli jsme i nasbírat různé přírodniny na středeční tvoření. Odpoledne jsme si užili deskové hry a stavění našeho oblíbeného lega.

Ve středu nás čekal nelehký úkol. Každý si vybral z té obrovské hromady přírodnin přesně to, co potřeboval a začalo tvoření. Vzniklo 20 čarodějnic, jedna větší krasavice než druhá. Použili jsme klacíky, suchou trávu, mech, listí, břečťan, větvičky ze smrku a zbytky látek. Naše Gábi z nás měla obrovskou radost, protože všechen materiál byl nejen kolem stolečků, ale podařilo se nám ho rozťapat úplně po celé třídě 😊 Sice jsme s úklidem pomáhali, ale největší práce zůstala zase na ní. Ještě, že jí máme! Během dopolední procházky nás trošku zaskočila nejedna sněhová přeháňka, a proto jsme se vrhli na sportování, abychom se pořádně zahřáli. Každý si našel klacek, který mu připomínal koště a vyrazili jsme na slalom na koštěti po začarovaném lese. Teplíčko nám bylo hned, a ještě jsme tím splnili další úkol do našeho čarodějnického průkazu. Odpoledne jsme si procvičili prstíky při práci s modelínou a špejlemi, ze kterých jsme dělali pavouky, Zkusili jsme i další předškolácké úkoly a všechny jsme zvládly na jedničku.

Čtvrtek byl na zážitky nejbohatší. Měli jsme před sebou přespávačku ve školce. Ráno jsme se sešli ve v čarodějnických maskách a začal pořádný rej. Uvařili jsme lektvary s divokými přísadami, takže to u nás ve třídě bublalo, prskalo a přetékalo. Zatančili jsme si v maskách na pořádně divoké písničky, popřáli našemu Honzíkovi k šestým narozeninám a pochutnali si na báječných ovocných dortících, které Honzík pro děti přinesl. Během dne jsme našli další dopis od čarodějnice Xenoféby a dozvěděli, se, že ví o každém našem kroku. Odpoledne se záhadným způsobem objevil ve třídě i třetí dopis, který nás poslal na stezku, během které jsme plnili 10 nelehkých úkolů. Po návratu do školky jsme rozdělali oheň a spálili čarodějnice z přírodnin. To však ještě z daleka nebyl konec našeho dne. Abychom neměli během noci ve školce hlad, sami jsme si uvařili ovocné knedlíky. Na výběr byly borůvky a jahody. Povedly se nám tak, že jsme si s chutí každý několikrát přidal. Po sprše už jsme si připravili postýlky a během pohádky sladce usnuli. Nikoho v noci netrápily žádné noční můry ani stesky po mamince, takže jsme se v pátek probudili vyspinkaní do růžova. Společná snídaně byla moc prima. Maminky nám totiž připravily spoustu dobrot, takže jsme si vybírali podle chuti z ovocných koláčů, palačinek nebo výborné ořechové rolády. Na snídaňovém stole nechyběly ani jahůdky. Bohužel skvělé jednohubky už nepřežily. Ty jsme zbaštili hned ve čtvrtek. Spinkání ve školce jsme si opravdu skvěle užili a v pátek jsme se plni zážitků rozloučili na první prodloužený víkend.

Krásně si ho všichni užijte a my se v květnu těšíme.

Katka, Saška, Janča, Ráďa a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko