Rodiče vítáni

Týden od 25.4. do 29.4.2022 – Téma čarodějnice

Čarodějnický týden jsme si s dětmi užili s čarodějnicí Zmokalínou – připravila si pro nás nelehké úkoly. Počítání pavouků, rozpoznávání i počítání klobouků, hledání chyb a rozdílů, cvičení v začarovaném lese. Své malé čaroděje naučila Zmokalína i vařit kouzelné lektvary. Nejprve si děti očichaly suroviny, které k tomu byly připraveny, poté zvolily druh lektvaru a mohlo se začít. Mluvící kočku jsme sice nevykouzlili, ale byla to legrace.

Ve čtvrtek jsme se vypravili na výlet do nedalekého Vestce. Krokovali jsme vzdálenosti mezi maketami planet a uchvátilo nás venkovní planetárium. Zopakovali jsme si naše vědomosti o planetách, hvězdách a měsících. Počasí nám přálo a nám se nechtělo po krásném dopoledni plném zážitků na klouzačkách, lezeckých stěnách, trampolínách odjet zpátky do školky.

V pátek jsme si po reji čarodějnic a čarodějů splnili poslední úkoly od Zmokalíny. Let na koštěti i hod košťátkem, či shazování netopýřích kuželek byla zábava. Odměnou nám byly upečené buřty na ohni a my jsme se s čarodějnicí nad ohněm rozloučili.

Šárka Vávrová

Rozloučení se Zmokalínou a její spálení.
Ježečci a Veverky a jejich čarodějnický den

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko