Rodiče vítáni

Týden od 25. 9. do 29. 9.2023 Téma Dary přírody, loučení s létem

Zkrácený týden utekl jako voda a my jsme se ocitli na samém konci září. Týden věnovaný plodům podzimu, přírodě, pomalému nástupu podzimu a krásně zbarveného listí jsme si užili téměř celý venku. Letní teploty nám dovolily, abychom vyráželi na procházky a hřiště hned po svačině. 

V pondělí jsme si ve třídě udělali takové malé tržiště a některé typické dary podzimu si přinesli. Nechybělo ovoce, zelenina, ale ani lesní plody. Děti si vybraly 2 a více z nich a tuší je nakreslili. Po zaschnutí jsme se k práci vrátili a vše vybarvili barvičkami podle své fantazie. Procházka do hlubočinského lesa, plného šípků, žaludů a krásných lístečků nás moc bavila. Putovali jsme úplně opačným směrem, než chodíme obvykle, a proto překvapení, že jsme se objevili u našeho lesního potůčku bylo obrovské.

V úterý jsme si zahráli na švadlenky a z barevných lístečků nasbíraných mezi stromy pod školkou jsme si pomocí plastové jehly a provázku vytvořili krásné podzimní dekorace. Potřebovali jsme totiž „obléknout „ naší vrbu, kterou pan školník důkladně prořezal 🙂 Ze šípků, lístečků a korálků navlečených na drátku jsme vytvořili srdíčka, která jsme na ní také pověsili. Koukněte se, až půjdete kolem, jak jí to sluší. Nezapomínáme ani na to, že jsme předškoláci a pravidelně se věnujeme procvičování grafomotoriky, prostorové orientace i počítání. Dnes jsme si i zatančili. Kdy jindy něž na podzim tančit Měla babka 4 jablka.

Další krásný sluneční den jsme začali barevně. Rozkrájeli jsme ovoce a zeleninu z našeho třídního trhu a pomocí temper vše proměnili v razítka. Vznikla tak krásně barevná podzimní nástěnka, plná obtisknutých jablíček, hrušek, mrkve, řepy, brambor i šípků. Po svačině jsme si zabalili sportovní náčiní a vyrazili na asfaltové hřiště pod školkou. Nejdříve jsme se protáhli pomocí jógových cviků, které nám pomohly pochopit kreslené obrázky, pak jsme zkusili obratnost s kroužky, dovednosti s míčem a potrénovali jsme i lezení na strom u hřiště. Všechno nám krásně jde a nebojíme se nových věcí.

Ve čtvrtek jsme každý sám oslavili svátek Svatého Václava, o kterém jsme si ve středu povídali a ve školce jsme se sešli opět v pátek. Nakonec se nás potkalo jen 9. Byly tu s námi 2 Veverky, 1 Lištička a 6 Ježečků. Ráno jsme si zahráli na Mrazíky, vymodelovali jablíčka, vybarvili si omalovánky a hurá ven.

Čekal nás totiž nelehký úkol. Rozhodli jsme se, že náš nepoužívaný a trošku zarostlý hmatový chodník, proměníme v rozkvetlou zahrádku. Vyvozili jsme tedy písek, kamínky, šišky a vše ostatní a místo pro záhonek řádně připravili. Pan starosta slíbil, že nám pomůže a doveze kvalitní zem a my se příští týden pustíme do sázení cibulovin. Už teď se nemůžeme dočkat, jak to tu na jaře krásně pokvete.

Příští týden začínáme nové téma, tak se nechte překvapit, co všechno vymyslíme.

Krásný víkend všem přeje Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko