Rodiče vítáni

Týden od 26.6. do 30.6.2023 Téma: Hurá na prázdniny!

Poslední předprázdninový týden se u Ježečků míchala radost s dojetím a troškou smutku, protože pro některé z našich předškoláků to byly poslední dny školky. Ale vezmeme to popořadě…

V pondělí proběhlo velké vítání. Po školce v přírodě jsme se sešli ve třídě téměř všichni a že bylo co vyprávět! Kromě ranního sdělování zážitků z uplynulého týdne jsme se připravovali na cvičný požární poplach. Měli jsme natrénováno, ale neubránili jsme se lehké nervozitě a dotazy „Kdy už to bude?“ se ozývaly čím dál častěji. Jakmile jsme zaslechli, že „hoří“, děti rychle utvořily dvojice a spořádaně jsme se odešli na seřadiště. Vzápětí se ozvalo houkání a před školku se přiřítily dva hasičské vozy s posádkou. Spolu s Veverkami a Lesňáčky jsme sledovali cvičný zásah. Po něm jsme se všichni se přesunuli za hasičskou technikou na travnaté hřiště pod školkou – proběhla komentovaná prohlídka vozů a nářadí, děti si mohly potěžkat obrovské kleště a dozvěděly se spoustu zajímavostí, podívaly se do kabiny a nakonec vyzkoušely stříkat vodu z hadice. Využili jsme teplého počasí a děti se příjemně ochladily.

V úterý jsme s Alexem a Vendou oslavili jejich 6. narozeniny, popřáli jsme tradičně ve více jazycích a pochutnali si na dobrotách od našich oslavenců. Luštili jsme vzkazy v Morseovce, pozorovali hadí kůži pod mikroskopem a z třídního záhonu i zbytku školní zahrady sklízeli zralé jahody, třešně a rybíz přímo do pusy.

Středa byla věnována vodě v různých podobách – lovili jsme perly v trávě i ve třídě, vytvářeli plachetnici, pádlovali do rytmu hudby a zkoušeli vlnit padákem na Smetanovu Vltavu. Odpoledne děti různými výtvarnými technikami tvořily na téma „Na co se nejvíc těšíš o prázdninách?“.

Ve čtvrtek došlo na další dvojitou gratulaci – naši Péťové slavili svátek. Popřáli jsme, podali ruce a pochutnali si na báječném melounu. Zvládli jsme i poslední letošní společné pečení. Z připraveného lineckého těsta děti vykrájely kulaté sušenky, dochutily je skořicí s cukrem a po upečení zbaštily s jahodovou marmeládou. 

Dopolední i odpolední program jsme celý týden doplňovali řáděním na hřišti, výpravami k potůčku a do lesa, svačinami venku a pozorováním změn v letní přírodě.

A pátek? S ostatními třídami z Pampelišky jsme se potkali na zahradě a společně se rozloučili s naší Saškou. 

Stihli jsme sníst zmrzlinku a užít si diskotéku, než nás ze zahrady vyhnal letní deštík. Po poslední společné „ježčí“ fotce jsme udělali – sladkou – tečku za školním rokem.

Moc děkujeme za celý rok s vámi a vašimi dětmi.

 Přejeme krásné prázdniny!

Jana, Katka, Saška, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko