Rodiče vítáni

Týden od 26.9. do 30.9.2022 Téma Dary přírody, loučení s létem

Pondělí začalo úplně nádherně, protože nás čekala oslava narozenin naší kamarádky Emily. Dostala na krk oslavenecký náhrdelník a celý den byl její 😊 Emily s maminkou upekly úžasné dortíčky, na kterých jsme si všichni moc pochutnali.

Hned jak nám trochu slehlo, jsme se vypravili na procházku a hřiště pod školkou, abychom se pustili do plnění sokolského programu na tento rok. Čekal nás terénní běh, hod na cíl, skákání panáka, přelézání překážky, různé druhy skoků a poskoků a kolektivní hry s míčem. Do školky jsme se vrátili úplně hladoví.

Příprava na svátek svatého Václava se rozjela hned v úterý ráno, kdy jsme si každý jednoho Václava na koni vyrobili. Následně jsme se podívali na pohádku a přečetli si pověst o Václavovi. Dozvěděli jsme se spoustu novinek, které jsme během středečního volného dne vyprávěli doma rodičům. Moc jsme těšili na čtvrtek, kdy bylo v plánu podzimní pečení. Paní učitelka Janička nám krásně přehledně připravila návod, jak na to, a tak se nám pracovalo jakoby nic. Postupně jsme přidávali všechny ingredience, zkusili si ušlehat sníh, zkontrolovali, jestli je dost pevný, nastrouhali jablíčka, umixovali jsme z ovesných vloček ovesnou mouku, a nakonec i ochutnali čekankový sirup.

Muffinky provoněly celou školku a paní ředitelka, která dostala jeden na ochutnání, nás moc chválila.

Páteční ráno jsme začali hraním hry Na kočičku a myš a abychom se trošku vydýchali, zkusili jsme si jak se „medituje“ Pohodlně jsme se posadili do tureckého sedu, provoněli jsme si třídu eukalyptem a pustili si jako podkres relaxační hudbu. Děti zklidnění naprosto krásně zvládly a dokonce si samy chtěly vyzkoušet, jak se medituje se zavřenýma očičkama…..takový klid ve školičce zažíváme opravdu jen velmi zřídka 😊 Po svačince jsme vyrazili na procházku po okolí a zažili nádhernou věc. V zahradnictví na Hlavní ulici v Hlubočince, kam jsme se šli podívat, jak vypadají podzimní kytičky, jsme si jednu z nich koupili a pan majitel nám dal další dvě jako dárek.

Rozdělili jsme se s dětmi z Lesní školky a s Veverkami a díky této milé pozornosti, budeme mít u nás ve školce na Hlubočince krásně barevný podzim.

Moc za to děkujeme

Přejeme i vám podzim plný barev a za týden se opět ozveme.

Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko