Rodiče vítáni

Týden od 27.2. do 3.3.2023 Téma: Bylo, nebylo aneb Pojďte pane, budeme si číst

Téma na následujících 14 dní je plné pohádek, pohádkových postav, knížek a všeho kolem čtení. Počasí je stále spíše zimní, takže ideální čas na pohádky a prohlížení obrázků. My jsme se hned v pondělí potkali ve školce s oblíbenou knihou v ruce.

Děti si přinesly knížku, kterou následně představily kamarádům a vysvětlily, proč je právě tato ta nejoblíbenější. Sešly se nám ve třídě knihy velmi rozdílné. Mezi příběhy o princeznách a jednorožcích byla encyklopedie zvířat, atlas světa a velká kniha o dracích. Opravdu pestrá nabídka a velmi zajímavé obrázky. Abychom se mohli dostat i k jiným knížkám než jen těm, které máme doma, povídali jsme si o knihovnách a vyrobili si každý svůj průkaz do knihovny. Společně jsme pátrali po tom, jak to bylo s knihami dříve, když ještě lidé žili v jeskyních a postupně si ukázali vývoj zapisování informací na fotografiích.

Zkusili jsme vymyslet příběh podle obrázků z jeskyně, podívali se na hliněnou destičku, vysvětlili si, co to vlastně je pergamen a svitek. V úterý jsme si hned rytí do hliněné destičky vyzkoušeli. Z modelíny jsme si válečkem vytvořili destičku a špejlí „napsali“ vzkaz kamarádovi. Také jsem se podívali na video, kde nám nevidomá holčička Danielka vysvětlila, co je to Braillovo písmo, jak se v něm orientuje, jak vypadají učebnice pro nevidomé a jak stroj na kterém píše své domácí úkoly. Abychom pochopili, že to nevidomí nemají vůbec jednoduché, zkusili jsme poznat věci pouze pomocí hmatu a ve dvojicích se vodit po třídě. Vždy jeden dělal, že nevidí a druhý ho doprovázel spolu s komentářem na dané místo. Dětem se tato hra moc líbila, tak si vzájemné vodění vyzkoušeli i venku na procházce.

Dopoledne se sluníčko snažilo aspoň trošičku ukázat, že jaro už je blízko, tak jsme nelenili a vyráželi na procházky. Jako správní badatelé jsme se vydali k potůčku a hledali nové cesty. Naštěstí jsme vždy našli cestu zpět, i když jsme museli překonat spoustu záludných překážek v našem začarovaném lese.

Zjistili jsme, že v našem lese je ještě spousta neprozkoumaných míst. Už se nemůžeme dočkat jara a léta, kdy tam budeme trávit více času.

Ve středu část Ježečků opět odjela trénovat své bruslařské dovednosti na stadion do Velkých Popovic. Ve čtvrtek jsme si společně vyrobili pořádně ošklivé ježibaby z pohádky O perníkové chaloupce. Nepolekejte se, až vstoupíte do naší šatny. Je jich tam pěkná partička a nevypadají vůbec přátelsky 😊

Stihli jsme popřát i naší Dorince k svátku a pochutnat si na výborných dortíčcích, které nám donesla. Ještě se nestalo, že úplně všechny děti prosily o přídavek …MŇAM, MŇAM

Po příchodu do areálu školky si prosím důkladně prohlédněte nástěnku hned za brankou. Naše úžasná paní asistentka Ráďa si vzala na pomoc děti z Ježečků a společnými silami nejen že přiblížili témata na nadcházející měsíc, ale udělali i nádhernou pozvánku na velikonoční jarmark. Zaslouží velikou pochvalu, protože takovou nástěnku jsme u nás na Hlubočince ještě neměli 😊

Jarmark už je za dveřmi a naším plánem je vydělat penízky na rozvod dešťové vody v areálu MŠ Pampeliška a LMŠ. Už také pilně vyrábíme na prodej velikonoční dekorace a dárečky. Paní učitelky Saška a Janička se každé odpoledne tohoto týdne s dětmi ponořily do vyrábění a využívaly všechny možné výtvarné techniky k tomu, aby se vám práce našich dětí líbily.

Nechte se překvapit a 4.4.2023 se na vás od rána budeme těšit.

Užijte si krásný víkend.

Z pohádkové třídy Ježečků vás zdraví

Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko