Rodiče vítáni

Týden od 28.2. do 4.3.2022 téma Piráti a námořníci

irátským týdnem naše Ježečky provázely úkoly od velkého kapitána Černovouse. Každý den ráno si děti postavily pirátskou loď z cihel, oblouku, na kormidlo využily balanční úseč. Pirátská vlajka byla zavěšena na stěžni na přídi.

Úkoly pro malé piráty – záchrana tonoucího námořníka – hod záchranným kruhem na cíl, rybolov s magnetem, pokusy a bádání – vědět, co plave a co se potopí, napsat a poslat vzkaz v láhvi po vodě, vědět, co je to SOS a složit písmena z přírodnin, aby trosečníky našli, překonat nebezpečí a zdolat přírodní překážky nad potokem, naučit se námořnickou píseň (Citronky a Námořníček na své lodi), hra Černovous řekl, složení barevných lodí a přiřazování k jejich barvám, skládání mušlí dle velikosti.

Do rozhovorů o bitvách námořníků a pirátů se nám spontánně zamíchalo i téma o válce na Ukrajině. Ukázali jsme si mapu, kde jsme my, a kde se válčí, děti znají barvy vlajky Ukrajiny. Děti povídaly o tom, kdo co slyšel doma od rodičů. Uklidnit děti, že zde jsme v míru a nic nám nechybí, přišla paní učitelka Mirka v národním kroji Ukrajiny a krásně vyprávěla dětem o své rodné zemi.

Na závěr týdne nám Černovous poslal kousek ze svého pokladu – pro každého zlatý peníz, žraločí zub a perleťový peníz – v pátek si děti z těchto pokladů vyrobily šperky. Otiskem palce na pirátskou přísahu jsme týden zakončili. Nezapomínali jsme ani na krmení naší nové kamarádky červené rybičky Bety.

Šárka Vávrová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko