Rodiče vítáni

Týden od 30.1. do 3.2.2023 Téma Raketou na Mars

Během tohoto týdne, trávily děti dopoledne ve dvou oddělených skupinách. Polovina dětí byla přihlášena na kurz Hravého lyžování, kterého se naše školička účastní už několikátým rokem a kromě nových dovedností, si děti celý týden užívají i spoustu zábavy. Tento týden nás trošku potrápilo počasí, které dětem pobyt na svahu komplikovalo každý den jiným způsobem. Na začátku týdne se praly se silným větrem, uprostřed týdne napadl nový těžký sníh a poslední den závodů bohužel propršel.

Nic to ale nezměnilo na tom, že naši lyžaři, kteří byli poskládání nejen z Ježečků, ale i Veverek a Lesňáčků zvládli lyžařský trénink i závěrečné závody na jedničku. Všechny děti se během týdne posunuly z malého svahu na ten velký, opravdový a vyzkoušely si i samostatnou jízdu na „dospěláckém“ vleku.

Mezitím, se děti, které lyžovat nejezdily plně věnovaly našemu tématu. Probrali jsme Vesmír všemi směry, ukázali si na našem školkovém tabletu souhvězdí nad námi, postavili si vesmírnou loď, a dokonce si při cvičení vyzkoušeli, jak bychom se asi pohybovali, kdyby nám nepomáhala přitažlivost Země. Podle pohádky o Rákosníčkovi jsme si nakreslili Polárku (Severku) i se zmrzlinovými horami.

Během odpoledních aktivit si děti vytvořily souhvězdí z písmenek svého jména, které dozdobily i dalšími objekty z Vesmíru nebo si pomocí kuličky a temperových barev vyrobili každý svou planetu. Vzhledem k tomu, že toto téma pokračuje i v příštím týdnu, tak se dozvíme spoustu dalších zajímavostí o světě nad námi. Letošní zima nám bohatě dopřává možnosti využití bobů a kluzáků, které jsme nenechali zahálet ani v tomto týdnu. Kopec pod školkou je naším nejlepším parťákem na skvělou zimní jízdu. Dokonce jsme tento týden udělali pořádnou sněhovou koulovačku a užili si tak společný čas venku, s dětmi z Lesní školky.

Přejeme vám všem krásný víkend a my hned v pondělí vyrážíme na výlet do planetária, tak se těšte na naše další vesmírné dobrodružství.

Moc vás zdravíme.

Katka, Jana, Saška a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko