Rodiče vítáni

Týden od 30.10. do 3.11.2023 Téma: Předvečer všech svatých

Dostříhali jsme metr (obrazně) až ke konci měsíce. Děti den po dni nadšeně sledovaly, jak se kolíček na našem třídním kalendáři blíží k vytouženému Halloweenu.

V pondělí děti přišly do svátečně vyzdobené třídy. Pavouci, netopýři, dýně a další přiměřeně strašidelná, všelijaká havěť byla všude kolem a Ježečci nevěděli, na co se dívat dřív. Při tematicky laděných ranních aktivitách si procvičili geometrické tvary při sestavování dýní, jemnou motoriku při navlékání korálků na pavoučí nohy a prostorovou orientaci při vytváření velké pavoučí sítě na koberci. Proběhla další letošní oslava narozenin – vítáme Ádu mezi „šestileťáky“. Popřáli jsme i Tadeáškovi k svátku a pochutnali si na dobrotách, které kluci Ježečkům přinesli. Při vycházce jsme objevili úplně nový kus zlatožlutého lesa a strávili jeho prozkoumáváním celý zbytek dopoledne.

Na halloweenský karneval se těšili malí i velcí, sešla se u nás spousta čarodějnic a kostlivců, mumie, lovec přízraků, netopýr, upír, dýňák i čaroděj. Zatančit si s námi přišla i strašidýlka ze třídy Veverek, trsali jsme, pinkali si s balónky a užili si švédský stůl plný donesených strašidelných dobrot.

Děti se masek nemohly nabažit, sice se na pobyt venku převlékly do obyčejných svršků, ale u oběda už u stolů seděli zase kostlivci a čarodějnice.

Ve středu se sportovci vydali bruslit do Popovic, mají za sebou už polovinu kurzu. Druhá část třídy se pohodlně uvelebila na sedacích pytlích a popovídala si na téma strach. Čeho se děti bojí? Ničeho, příšer, pavouků, tmy…. A co proti strachu mohou udělat? Přitulit se k někomu, utéci, nedívat se na „to“, jít za maminkou, bojovat… Četli jsme si knihu Anna a Anička od M. Špinkové a povídali si o tom, jak život plyne od narození do smrti. Abychom si trochu vyvěrtali hlavy a myšlenky vrazili jsme objevovat další kus okolní přírody. Našli jsme úplně novou cestu do našeho lesa, zdolali jsme obrovitánský kopec a v pořádku se dostali do školky, stejně jako naši ubruslení kamarádi. 

Ve čtvrtek jsme si povídali o Dušičkách, co to znamená a koho a jak si připomínáme. Náročné téma děti vnímaly jen okrajově, moc se totiž těšily na plánované pouštění draků. Drakiádu jsme kvůli nepříznivé páteční předpovědi přesunuli na čtvrtek. Skvěle nám vyšlo počasí, slunko svítilo, vítr foukal tak akorát, draci létali jako diví a my za nimi také. Každé z dětí si vyzkoušelo, jaké to je, když drak letí. Pokud drak stávkoval, vždycky se našel kamarád, který svého draka aspoň na chvilku půjčil. Ve čtvrtek proběhla i další lekce z programu Barevná angličtina s lektorkou Petrou Procházkovou, tentokrát už na téma zimní oblečení a sporty. 

V pátek jsme dotahovali nedokončené projekty – dušičkovou lucernu, výrobu papírových ježků a duchů. Zvládli jsme skupinové cvičení s padákem, které je velmi náročné na koordinaci, pozornost a kooperaci. Pomocí kreslícího diktátu jsme procvičili pravolevou orientaci, udržení pozornosti, orientaci prostorovou, v ploše i na vlastním těle. Vydali jsme se ven šlapat do louží, zažít si chůzi v blátě, osahat mokrou trávu a pozorovat, jak se mění „náš“ modřín u hřiště. Pokusili jsme se u něj vyfotit, ale… podívejte se sami, jak se nám to povedlo😀

Krásný listopad přejí

Jana, Katka, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko