Rodiče vítáni

Týden od 31.10. do 4.11.2022 Téma Předvečer všech svatých

Týden nabitý akcemi a událostmi začal povídáním o nadcházejících svátcích a zvycích s nimi spojenými – Halloweenu a Dušičkách. 

V úterý přivítala děti vyzdobená třída, tematické hry, výtečné občerstvení od rodičů a paní učitelky v maskách. Na halloweenský karneval se naši Ježečci nesmírně těšili a v krásných maskách protancovali dopoledne s kamarády z Veverek a Lesní školky. 

Odjezd do Popovic už mají děti natrénovaný, oblékání jim jde čím dál rychleji a samotné bruslení si užívají stále víc. Odpoledne si děti odnesly domů vlastnoručně vyrobené keramické svícny, aby mohly spolu s rodiči zapálit dušičkovou svíčku.

Čtvrteční přespávačku ve školce zvládli všichni v dobré náladě a úplně bez slziček. Prošli jsme se baterkami pro poklad na Mandavu, zapálili svíčky u pomníků, uvařili si k večeři makarony se sýrem, podívali se na pohádku Coco a vůbec zažili kupu legrace. Snídani z domova dětem doplnily výborné palačinky.

Týden vyvrcholil pečením vynikajících posvícenských koláčků.

Tradičně jsme popřáli Péťovi a Kájovi k narozeninám zpěvem ve třech jazycích (česky, anglicky, italsky), kreslili jsme, vyráběli, hráli divadlo, zkoušeli pít makarónem místo brčkem, četli si pohádky, povídali si o lidech a o světě a hlavně, byli k sobě laskaví.

S laskavostí nám pomáhá listopadový projekt Laskavec, den po dni nám připomíná, že úsměv a hezké slovo zmůže mnoho. 

Laskavý týden Vám přeje Jana, Saška, Katka a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko