Rodiče vítáni

Týden od 5.2. do 9.2.2024 Téma: Raketou na Mars

I tento týden se nás scházelo ve třídě málo. Zdraví Ježečci mysleli na své nemocné kamarády a všichni jsme se těšili, až nás bude ve třídě zase plno. Věnovali jsme se Vesmíru, planetám, cestování, povídali jsme si o času, jak dělíme den a jak je možné, že v jeden okamžik je někde na Zemi tma a někde světlo.

V pondělí k nám do školky přišli dva gentlemani ze skupiny Emongo. Pavel a Alfredo z Konga nám pověděli jak to vypadá a funguje v africké školce, jak se žije v Kongu, o konžském národním jídle (poulet a la moambé) a zvířeti (okapi) i jak se slaví v Kongu Vánoce. Společně jsme zpívali, bubnovali a tančili. Celý program byl neuvěřitelně zajímavý a dynamický, účinkující citlivě reagovali na děti a ty byly okouzlené a nadšené. Našim Ježečkům se ani nechtělo ven, naštěstí jsme je mohli nalákat na výlet do lesa a oblíbenou práci se škrabkami. Odpoledne jsme se věnovali keramice – připravujeme jarní překvapení!

Na úterý byla ohlášena vzácná návštěva. Adámkova maminka připravila pro děti úžasný, rozmanitý program – Vesmírné putování. Na mnoha stanovištích děti pracovaly s různými materiály, zapojily všechny smysly, zkoušely zemskou přitaživost, zkoumaly planety, cvičily koordinaci těla, zrakovou vnímavost, jemnou motoriku… prostě komplexní program . A navíc s milými komentáři a podporou u aktivit. Moc a moc děkujeme! Kromě toho jsme si povídali i o moderních vynálezech a jejich využití, sestrojili jsme si dalekohledy a vyzkoušeli je venku. Při protahovacím cvičení jsme si natrhali hvězdy a pořádně se jich „nadlábli“.

Středa se nesla ve znamení oslav – slavili jsme narozeniny s naším Felixem a naší Gábi. Oslavencům jsme společně popřáli česky a anglicky, pak i každý sám za sebe. Na parádní párty nechyběla výzdoba, balonky, dort ani přípitek. Vyrazili jsme ven a před silným větrem se schovali v borovém lesíku pod školkou, konečně si děti zase mohly užít lezení po stromech, které jsme v uplynulých týdnech museli kvůli mokrým a klouzavým povrchům omezit. Nezanedbáváme ani předškoláckou přípravu a podporu správného úchopu, trpělivosti při dokončování a systematického postupu při plnění úkolů.

Ve čtvrtek se na nás přišla podívat Karolínka. Děti se na ni moc těšily a úplně přirozeně ji přijaly zpátky do naší ježčí party. Zajímaly je různé detaily, třeba jak se jmenují Karolínčiny nové paní učitelky. Vyrazili jsme společně ven, bylo mokro, větrno, ale konečně i trochu zasněženo. Koulovačka, běhání za sněhovou koulí z kopce, pokusy o stavbu sněhuláků… vydrželi bychom daleko déle, ale mokré rukavice a studené prstíky nás zahnaly zpátky. Alespoň jsme si stačili povědět o otáčení Země a střídání dnů a nocí.

V pátek s Ježečky strávila den paní ředitelka. Po klidném hracím ránu si s dětmi povídala o osobních dokladech a platebních kartách, v návaznosti na to se všichni vypravili na obecní úřad. Tam se dětem naskytla možnost vidět, jak se vydává nový občanský průkaz. S údivem sledovaly, jak se podpis z podpisové tabulky dostane na monitor a pak do dokladu. Po posezení a malém občerstvení s panem starostou vyrazili Ježečci na hřiště.

Mluvili jsme s dětmi o tom, jak můžeme ocenit, když pro nás někdo něco hezkého udělá, navrhovaly dárek, něco hezkého vyrobit, dát kytičku, zaplatit peníze, dát pusu, nebo obejmout, poděkovat…

Paní Bittner nakreslily děti plakátek, my posíláme velké DĚKUJI, nejen za pomoc tento pátek.

Krásné únorové dny,

Jana, Katka, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko