Rodiče vítáni

Týden od 6.2. do 10.2.2023 Téma: Raketou na Mars

V pondělí se celý tým Pampeliška (Ježečci, Veverky a Lesňáčci) vydal do pražského planetária. Cestu autobusem jsme si zpestřili povídáním o Praze a poznáváním památek, pěší cestu z parkoviště pak pozorováním tramvají. Vstupní hala zaujala děti množstvím zajímavých stanovišť, podívaly se i do raketoplánu a po svačině si v hlavním sále užily úvodní povídání o vesmíru a pohádku Anička a Nebešťánek. 

Další dny jsme se věnovali prohlubování znalostí a vědomostí o vesmíru a tvoření na dané téma formou výtvarných, praktických i konstrukčních činností. 

Popřáli jsme k narozeninám naší milé tetě Gábi a paní učitelce Janě, obě dostaly nádhernou kytici tulipánů a zpívané přání v češtině, angličtině a italštině.

Uprostřed týdne odjeli bruslaři vypilovat styl na led ve Velkých Popovicích, děti co zůstaly ve školce ozdobily zahradu ledovými obrázky a vydaly se na dobrodružnou výpravu za ledem do přírody. 

Čtvrteční, nádherně slunečné dopoledne jsme celé strávili na čerstvém vzduchu, odpoledne jsme se věnovali procvičování jemné motoriky, zrakové percepci, práci s počátečními hláskami slov a portfoliím.

Top aktivita dne byla příprava jednohubek k odpolední svačině, to si velmi brzy a moc rádi zopakujeme.

Zlatým hřebem týdne pro většinu z dětí byla páteční návštěva čokoládovny Rodas v Šestajovicích. Děti si prohlédly výrobnu, samy si odlily a ozdobily si vlastní čokoládu a odvezly si domů i kousek hotové čokolády na lžičce, aby si mohly doma vyrobit chutný nápoj.

Těšíme se na další týden s vámi!

Jana, Saška, Katka a Radka 

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko