Rodiče vítáni

Týden od 6.3. do 10.3.2023 Téma: Bylo, nebylo…

Bylo, nebylo…. tedy, tento týden spíš nebylo. Většinu našich Ježečků schvátila kdejaká choroba a my jsme se scházeli v opravdu malém počtu. 

Od pondělí do pátku jsme se v komorním složení třídy věnovali knihám, pohádkám a oslavám. V pondělí jsme si užili ráno s Červenou Karkulkou, procvičili předčtenářské dovednosti, prstíky i mluvidla. Popřáli jsme Stellince k svátku a pochutnali si na báječných dortových lízátkách. Pokračovali jsme v badatelském projektu u „našeho“ stromu a označili na něm větve s pupeny, které budeme nadále pozorovat.

Úterý děti vyrobily záložku do knihy pro maminky a babičky jako dárek k MDŽ. Také společně vymyslely třídní knížkové pravidlo, které všem v případě potřeby připomene, jak se ke knihám chovat. Venku se děti vyřádily při cvičení s obručemi, míčem a koordinačním žebříkem, ale ostrý vítr nás všechny zahnal zpátky do MŠ, kde jsme si přeříkali pohádku O Červené Karkulce.

Středy jsme se nemohli dočkat kvůli výletu autobusem do kamenické knihovny. Cestu na zastávku jsme našli podle žlutých fáborků, čekání na zpožděný autobus nám zkrátily výborné, zdravé sušenky od Vivi a samotná cesta proběhla úplně ukázkově. V knihovně nám moc milá paní knihovnice vysvětlila, jak to tam chodí a nechala nás všechno pořádně prohlédnout. Děti dostaly velkou pochvalu za ohleduplné chování ke knihám, k sobě navzájem a za úspěch v pohádkovém kvízu. Před zpáteční cestou jsme prozkoumali knihobudku, připomněli si názvy jarních květin u květinářství a vysvětlili si, jak funguje bankomat. Všechny dospělé ženy u Ježečků (Katka, Saška, Janča, Ráďa, Gábi) moc a moc děkují za nádherné tulipány, udělaly nám ohromnou radost.

Ve čtvrtek oslavil další Ježeček – naše Bety – 6. narozeniny. Popřáli jsme v několika cizích jazycích a užili si úžasné domácí sušenky, které Alžbětka přinesla. Dopoledne si děti ozdobily pod vedením paní Kolouchové velikonoční máslové sušenky, které si v elegantní krabičce odnesly domů. Odpoledne proběhla první tripartita, společné setkání Ježečka, jeho rodiče a paní učitelky.

Pátek jsme využili k procvičení vnímání časové posloupnosti, na pomoc jsme si vzali pohádky z Hejného matematiky. Pozorovali jsme různé organické preparáty pod elektronickým mikroskopem, cvičili jógu a po delší době konečně mohli vyrazit na dětské hřiště s prolézačkami. 

Na jaro s vámi se nedočkavě těší 

Jana, Saška, Katka a Radka 

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko