Rodiče vítáni

Týden od 6.5. do 10.5.2024 Téma: U maminky je dobře

Tento týden byla část dětí s paní učitelkami na Školce v přírodě, těšíme se na ně a na vyprávění zážitků.
Ježečci zahajovali pondělní ráno omalovánkou s tématem Den matek – jako jsou srdíčka a kytičky, Pextrio – což je pexeso se třemi kartičkami se zvířátky a jejich obydlím a mláďátky, stavbami domečků na koberci a hrou magnetickou stavebnicií. Říkankou Holky, Kluci… jsme se přivítali ve třídě Veverek s Ježečkami a paní učitelkou z LMŠ. Po rozcvičce přišla na kresba kuřátka s říkankou – „Namaluj kapičku a na ní hlavičku, pod kapičku hrabičky jako malé nožičky“ a také jsme stihli hrát hru Kolíčky a víčka (sběr, přenos, třídění umělohmotných víček pomocí dřevěných kolíčků), následovaly hry na zahradě u LMŠ, vycházka s hledání liščího, medvědího a ježčího stromu.
V úterý je s dětmi tvarovali z modelovací hlíny závěsná srdíčka, stříhali a vybarvovali přáníčka pro maminky. Po přivítání a liščí rozcvičce jsme hráli hledáčku: co je nového ve třídě a naopak, všimněte si, co zmizelo? Užili jsme si spousta legrace a děti vždy vše správně uhodly.
Dětem se nejvíce líbilo skládání záložek do knihy, kterou si po složení mohly ozdobit dle vlastní fantazie. Takže nám vznikly záložky ve tvaru kočky, veverky, krokodýla nebo pejska.
Pak jsme se pustily do hudební výchovy. Hráli jsme dětem na klavír – Když jsem husy pásala, Chodím, tančím na zemi, Ovčáci, čtveráci a hudební motivy jsme různě měnili – zrychlování, zpomalování, dynamika hudby – hlasitě a potichu. A aby se děti během deštivého dne také proběhly, hráli jsme honivé hry se šátkem, hru na pavouka a další hry.
Po obědě jsme poslouchali audiopohádku „Zakletý klavír“ a pak jsme si o pohádce hezky povídali.
Čtvrtek a pátek děti strávili společně se třídou Veverek a moc si to všichni užili.
Byl to kratší, ale milý týden. Snad si to užili i naši kamarádi ve školce přírodě. Každý den jsme si na ně vzpomněli.
Všem maminkám, tedy i tetám, babičkám, prababičkám, … přejeme, ať jsou šťastné. Ať jim jejich rodiny dělají jen a jen radost.
Krásný víkend Iveta, Radka, Gábi, Andrea, Anežka, Petra a Lída

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko