Rodiče vítáni

Týden od 6.6. do 10.6.2022 TÉMA CESTOVÁNÍ A LÉTO

Želvička Barunka a agama Šarlotka

Pondělí nám ve třídě začalo moc krásnou návštěvou cizokrajných zvířátek želvičky Barunky a agamy Šarlotky s paní Szabovou. Dověděli jsme se spoustu zajímavých věcí o jejich zvycích, způsobu obživy, oblíbeného jídla, zkusili jsme si krmení agamy pampeliškou. Šarlotka byla zrovna ve fázi svlékání kůže a děti měly možnost tuto zajímavost vidět. Všechny děti si nakonec obě zvířátka pomazlily, želvičku povozily v kočárku.

Pak už jsme se věnovali tématu týdne a připomněli si, jaká nebezpečí na nás v létě číhají, čemu a jak můžeme předcházet. Děti již například vědí, že než půjdou na kolo, musí mít na hlavě helmu a na končetinách chrániče, že míč na ulici nepatří a proč se do neznámé vody po hlavě neskáče, ale i to, proč musíme v létě mít chráněnou hlavu a více pít.

Hasičské dopoledne v Pampelišce

Na závěr týdne jsme měli velmi milý dopolední program s hasiči – děti zaujala prohlídka hasičského auta a jeho vybavení, ukázka všech nástrojů, které hasiči mají ve svém vybavení. Měli jsme možnost se podívat to termokamery, vidět řízené zapálení a uhášení ohně. Děti si prolezly hasičským autem a na závěr si zkusily stříkání vodou do dálky.

Šárka Vávrová


Copyright © 2024 MŠ Sluníčko