Rodiče vítáni

Týden od 6. do 10.11.2023 Téma: To je zlaté posvícení

Téma jsme naplno dodrželi hned v pondělí. Nás Terry slavil narozeniny a donesl dětem výbornou bábovku. Naše posvícenské hodování tím však neskončilo, protože plán na dnešní den bylo pečení koláčků. Do těch jsme se pustili hned po svačině, ale ještě předtím jsme si stihli procvičit geometrické tvary, postavili na koberci největší koláč na světě a zahráli si hry, u kterých jsme si vyzkoušeli naše znalosti o zdravém a nezdravém stravování. Taky jsme si do našeho „hracího“ stolu dnes nasypali místo písku spoustu fazolí a cizrny. Hra nás tolik bavila, že si je tam necháme celý týden. Přesypávání z jedné nádoby do druhé a plnění misek na váze misek je totiž velká zábava. No a pak už jsme se vrhli na koláčky. Nejdříve jsme si díky obrázkovému receptu prohlédli, co vše do koláčků dáme a pak už jen vážili, kynuli, odměřovali a míchali. Nakonec jsme koláčky naplnili tvarohem a mezitím, co jsme lítali venku na hřišti, tak nám je Ráďa ve školce upekla. To vám byla vůně, když jsme přišli zpátky. Nemohli jsme se dočkat, až je po obědě ochutnáme. Naštěstí jich bylo tolik, že jsme si všichni mohli i přidat. MŇAM….Vyzkoušeli jsme si, jak si lidé užívají posvícení. Nám se to naše koláčové moc povedlo.

V úterý jsme se vrhli na svatého Martina. Pověděli jsme si o něm legendu, vyrobili si jeho bělouše s pořádně dlouhou hřívou, hledali slova začínající na M a zkusili si, jaké zvuky dělá koník. Na židličkách jsme jeli divoký dostihový závod, který nás tak bavil, že jsme ho 3x opakovali. Máme veliké štěstí, protože podzimní počasí je stále velmi příznivé, a my si tak můžeme užívat naše společné dlouhé procházky. Dnes jsme se vydali přes louku k potoku v lese, na naší mýtině jsme si pohráli, vyzkoušeli přelézání různých přírodních překážek a cestou do školky se ještě schovali paní učitelkám ve vysoké trávě. Odpoledne jsme využili ke stavění z kostek, kreslení draka a hraní, které máme úplně nejraději.

Středa byla dalším dnem, kdy se dělíme na 2 poloviny. Naši bruslaři odjíždí do Velkých Popovic, aby zdokonalili svou bruslařskou techniku, a my ostatní užíváme další prima den ve školce a jejím okolí. Dnes jsme si pomocí různých technik nakreslili svatomartinskou husu, poskládali obrázkový příběh o Martinovi a zahráli si na všechny hudební nástroje, které jsme našli v naší třídě. To vám byl orchestr 😊 Hádání, kdo se skrývá pod pláštěm jsme museli mnohokrát opakovat, aby se dostalo na každého. Venku dnes hodně foukalo, a tak jsme vyrazili do lesa na kratší dobu, abychom před zítřejším spinkáním ve školce zbytečně neonemocněli. Je to ale nádhera, jak podzim barví všechny ty stromy kolem nás. Listí lítalo vzduchem a smích byl slyšet široko daleko. Odpoledne jsme si vyzkoušeli kouzlo, kdy namalováním alobalu fixami, postříkáním vodou a obtiskem obrázku vznikne nádherně duhový obrázek. Uvidíte ho u nás v šatně, tak se nezapomeňte podívat.

Čtvrtek a pátek byla jedna velká jízda. Ráno jsme splnili další moc milý úkol z našeho Laskavého kalendáře. Poděkovali jsme naší Gábi za všechnu péči, které se nám od ní dostává.  Po nádherné dopolední procházce do lesíka ke Kostelci u Křížků, nás totiž čekala večerní bojovka, vaření večeře a spinkání ve školce. Hned jak se setmělo, tak jsme si nasadili „čelovky“ a vydali se plnit svatomartinskou stezku. Bojovku plnou úkolů, jež byla zakončena objevením stromu, který v listopadu neopadal, naopak byl obsypaný slaďoučkými odměnami. Po zapálení svíčky u hrobečku naší strašilky a návratu do školky, jsme se pustili do vaření. No, tedy nejdříve jsme vyzkoušeli, jestli se makaron, než se uvaří, dá pít jako brčkem. A co myslíte? Dá a je to velká zábava. Pak jsme makarony uvařili, nastrouhali sýr a všichni se pořádně nabaštili. Po důkladné hygieně jsme se podívali na pohádku a sladce usnuli. Těšili jsme se totiž na společnou snídani, o kterou se nám postarali rodiče. Tatínek Matyáška nám přivezl ještě teplé palačinky, maminka Elišky výborný perník a rybízový koláč o maminky Adámka byl také úžasný. Dopoledne jsme šli ven posbírat všechny fáborky z naší stezky, protože moc dobře víme, jak je pro přírodu důležité udržování pořádku.

O víkendu bude plnění úkolů Laskavého podzimu pokračovat doma a my se těšíme, jak si o tom v pondělí budeme povídat.

Krásně laskavé dny vám přejí Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko