Rodiče vítáni

Týden od 7.11. do 11.11.2022 Téma To je zlaté posvícení

V pondělí ráno jsme si s dětmi povídali o tom, jak se jim podařilo splnit „Laskavé úkoly“, které měly v našem kalendáři na víkend. Krmení zvířátek proběhlo téměř u všech a krmila se zvířátka různých velikostí od agamy a křečka až po koně. O úklidu pokojíčku děti nadšeně vyprávěly a možná by byla zajímavá názorová konfrontace s rodiči 😊 Skoro všechny děti jednoznačně tvrdily, že mají pokojíčky perfektně uklizené, takže úklid nebyl třeba….. no, tak to veliká poklona rodičům, jak úžasně své děti vedou k pořádku.

V plnění Laskavého kalendáře jsme pokračovali hned od pondělka, kdy jsme vyrobili spoustu Laskavých pozdravů, které jsme během procházky roznesli po okolí školky a s jedním došli až za panem starostou.

Měl z naší nečekané návštěvy velikou radost a my jsme za odměnu dostali sladkou odměnu.

Celý týden propojujeme náš Laskavý projekt s tématem týdne. Kromě posvícení, si totiž povídáme i o Sv.Martinovi, který je vzorem laskavosti a dobrých skutků. V úterý za námi přijela paní fotografka, takže se rodiče a prarodiče  mohou těšit na krásné fotečky s vánočním motivem. Středeční už 5.lekce bruslení, běžela jako po másle. I na ledě už je vidět mnohem větší jistota dětí a s trenéry si svou lekci užívají s úsměvem. Děti, které se bruslení neúčastní se věnovaly údržbě zahrady školky. Vyplely jsme skalku, ostříhali jsme odkvetlé kytičky a svázali traviny. Hned je to u nás útulnější. Legenda o Martinovi je zdrojem spousty aktivit. Jízda na koních (židličkách), výroba obrázku, na kterém se Martin dělí se žebrákem o plášť, nebo skládání obrázků legendy podle časové posloupnosti. Čtvrtek patřil výrobě dárků pro seniory z Pyšelského Domu seniorů a pro zdravotníky. Těm bychom touto cestou chtěli udělat radost a seznámit je s celým projektem Laskavého podzimu. K podzimu patří drak, proto naše volba výrobku byla jasná. Roztomilý dráček s ocáskem z korálků, určitě vykouzlí úsměv na tváři někomu z obdarovaných. Tito dráčci toho sice moc nenalítají, ale ti skuteční….no, to vám byla paráda. Společná Drakiáda nás všech z Hlubočinky, byla přehlídkou těch nejrůznějších králů podzimu.

Další týden, který utekl jako voda. Martin tentokrát na bílém koni nepřijel, ale aspoň jsme si díky němu mohli povídat o pranostikách, které známe.

V neděli celý Laskavý projekt vrcholí, protože 13.11.2022 je Den Laskavosti.

Užijte si tuto výjimečnou neděli a přejeme vám, aby i další podzimní dny byly plné dobré nálady a pohody.

Katka, Saška, Jana a Radka

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko