Rodiče vítáni

Týden od 8.5. do 12.5.2023 Téma U maminky je dobře

Pokračování tématu z minulého týdne jsme tentokrát zaměřili více na ty zvířecí maminky a jejich mláďátka. V úterý jsme si ale nejdříve vyzkoušeli dva způsoby, jak ztvárnit šeřík. Podle čerstvé větvičky voňavého šeříku, si děti vybraly z možností použít ke kreslení prstové barvy anebo vytvořit kvítky šeříku pomocí malých kuliček ze zmuchlaného krepového papíru. Vznikla celá škála krásných rostlin, jen přivonět. Hned po tvoření část Ježečků odjela do Benešova na další lekci plavání a my ostatní se vydali ven, protože sluníčko nás lákalo hned od rána. Veškerou výuku jsme tak přesunuli ven.

Bylo prima si dát rozcvičku na hřišti, nasvačit se na dekách, vyzkoušet si předškoláckou přípravu pomocí kříd a kreslení jinak než ve třídě nebo si na louce oloupat škrabkou okurku a s chutí ji zbaštit. Takové dny jsou k nezaplacení a my jsme se shodli na tom, že jich takto budeme trávit co nejvíc. Odpoledne jsme se na naší zahrádce postarali o všechny zasazené rostlinky a dopřáli jim dostatek vody, a ještě jsme stihli zasadit ředkvičky, špenát, hrášek a slunečnice.

Ve středu ráno jsme se potkali ve školce o něco dříve, abychom se mohli vydat na další dlouhou cestu. Konečně jsme se dočkali sluníčka, tak nechceme sedět ve třídě. Přes pole a louky jsme došli až na Želivec ke kouzelnému rybníku pana Žilíka. Místo působí, jak z jiné planety. Krásný kamenný most, písečná pláž, vodník na vrbě, veliké kameny lákající k posezení a veliká pergola s pohodlnými lavicemi je přesně to místo, kde jsme chtěli trávit dopoledne. Po svačince jsme si sundali boty a ponožky a šli si osvěžit nožky do vody. Už jen chození bez bot po písku a měkké travičce si naše bolavé nožičky opravdu zasloužily. Nezůstali jsme však jen tady, protože jsme měli v plánu ještě vyzkoušet všechny herní prvky na hřišti na Mandavě. Díky osvěžení a svačince jsme měli dostatek sil na přesun a hru na hřišti. Maminka naší Dorinky nám na hřiště přinesla nanuky, což bylo přesně to pravé, co jsme před cestou zpátky potřebovali. Do školky jsme dorazili pořádně uťapaní, ale s velikou pochvalou od paní učitelek, že všichni Ježečci výlet zvládli bez jediného fňuknutí😊 (Nikomu to neříkejte, ale nachodili jsme 10 km…..jsou to opravdu úžasní sporťáci, ti naši Ježečci) Odpoledne jsme pokračovali ve výrobě dárečku pro naše maminky a abychom se nenudili, tak jsme vyrazili ven na zahrádku lesní školky.

Ve čtvrtek jsme hned po svačince, povídání o zvířátkách a jejich rodinách a pár předškoláckých aktivitách vyrazili do lesa, abychom si mohli pořádně pohrát. Na paloučku u potoka, to máme totiž moc rádi a vydrželi bychom tam celou věčnost. Dají se tam totiž kopat poklady, stavět parádní domečky, ale hlavně vždy nám tam vyroste takové malé tržiště s obchůdky s kořením. Směňování zboží a obchodování s různými přírodninami tu „jede“ ve velkém. Po cestě si vždy prohlédneme, jak se nám ta příroda zase změnila, co všechno kvete, přeskáčeme překážky, přelezeme klády, upleteme věnečky z pampelišek, a hlavně si u toho krásně popovídáme. Nějak se nám tento týden nedaří ráno brzy vstávat, takže se scházíme ve školce o něco později, a ne vždy stihneme vše, co je v plánu. Naštěstí odpoledne se čas vždycky najde a na konci týdne máme všichni splněno 😊

Pátek byl pro nás odpočinkový. Po náročném týdnu jsme si ve třídě pohráli, pokračovali jsme ve výrobě našich keramických rámečků a dopoledne si užili na hřišti. Někdy je fajn se jen zhoupnout, vylézt na provazovou pyramidu nebo se svézt na lanovce. Takový hrací den je jednou za čas moc potřeba.

Přejeme vám všem krásné májové dny a v příštím týdnu se vrhneme na nové téma a nové zážitky.

Mějte se fajn

Katka, Saška, Janča, Ráďa a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko