Rodiče vítáni

Týden od 9.5. do 13.5.2022 – téma DOMÁCÍ ZVÍŘATA

Téma statek a domácí zvířata je ideální pro využití kostek a cihel na stavbu ohrádek pro zvířátka.

V didaktických činnostech děti zvládly najít cestu pejska a kočičky ke krmení a procvičily si zrakovou percepci. Bavilo je rýmování se zvířátky a kolíčkování, počítání obrázků a přiřazování knoflíků dle druhů zvířat. Při ranním cvičení jsme si zopakovali pohyby se zvířátky, běh, chůzi, skoky, poskoky, lezení, plazení, na závěr i spící zvířátka ve stáji. Pojmenovávání zvířat a jejich rodin – mládě, matka, otec již děti zvládají a bylo to pro ně jen opakování. Veliká legrace byla při hře – Maminko, najdi své mládě dle zvuku – hledání sluchem a párování dvojic se dětem tak líbilo, že jsme si hru zopakovali hned několikrát.

Na ukázku k nám do třídy přinesla teta Dáša malá morčátka – děti si je pochovaly a pohladily.

Ukázali jsme si, kde všude pomáhá PES – asistenční, policejní, myslivecký. S pohádkou „O koťátku, které zapomnělo mňoukat.“ jsme si zopakovali zvuky zvířat. O domácích zvířátkách byla i pohádka „Zvířátka a loupežníci“ od Fr. Hrubína, veršované pohádky děti znají a jsou velmi oblíbené.

V úterý jsme si autobusem udělali výlet na rozhlednu Ládví, cestou jsme se zastavili u ohrady s koňmi. U rozhledny jsme se rozdělili do malých skupinek a postupně vystoupali nahoru, odkud byl nádherný výhled do české krajiny, vrchů v okolí.

Výlet na rozhlednu Ládví

Ne všichni překonali strach z výšek a někteří kamarádi až nahoru nedošli.
Cesta zpět lesními pěšinkami byla skvělá, občas na nás vykoukli z lesa slepýši, kteří se vyhřívali na slunci a měli jsme možnost pozorovat jejich přesun bez nohou. U hotelu Valnovka nás čekala zasloužená odměna – vanilková a jahodová zmrzlina. Před odjezdem zpátky do školky si děti ještě pohrály na dětském hřišti s jinými průlezkami, než které známe ze školky.

EKOTÝM PLÁN

Ve čtvrtek jsme s Ekotýmem využili pohled dětských očí na potřeby úprav na zahradách školky, co chceme zlepšit a upravit, s čím nám mohou pomoci rodiče. Ekotým se vypravil po zahradě a plánoval, co bude potřeba obnovit či opravit. Na většinu činností využijeme brigádu s rodiči plánovanou na 19. 5. 2022

V pátek bylo v plánu cvičení Se sokolem do života. Na hřišti na stanovištích děti splnily úkoly od ježečka – slalom s míčem, hod na cíl vrchem, kop míče do brány, hod míče do výšky s podběhnutím a chycením, chůze s míčem po laně, přeskakování přes švihadla. Týden se povedl a počasí nám přálo.

PÍSNIČKA – KDYŽ JSEM JÁ SLOUŽIL

Šárka Vávrová

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko