Rodiče vítáni

Týden od 9. do 13.10.2023 Téma: Zamykám, zamykám les

Pokračování našeho podzimního tématu jsme na začátku týdne vzali trošku z jiné strany. Zaměřili jsme se na změny počasí, které nám svou proměnlivostí nádherně pomohlo. V pondělí jsme si vyzkoušeli, jak to umíme s nůžkami, a dokonce i s jehlou a vlnou, abychom si vytvořili každý svůj deštivý mráček. U nás na nástěnce si je můžete prohlédnout. Protože už víme, že ovoce a zelenina jsou důležité právě v tuto dobu, aby nám pomohli bojovat se všemi bacily, které na nás číhají, proměnili jsme naši třídu na malý ovocný trh. Tolik ovoce, co se nám sešlo bylo naprosto úžasné na tvoření špízů. Fantazie se meze nekladou, takže si každý vyrobil špíz přesně podle své chuti. Barvami se to jen hemžilo a všechny děti si práci s kuchyňským náčiním užívali jako praví kuchtíci. Nebáli se krájet, loupat, okrajovat slupku, a i napichování na špejli jim šlo úplně skvěle. Největší „radost“ měla z našeho ovocného tvoření naše Gábi, která pak celé dopoledne dokola vytírala, abychom se ve třídě přestali lepit k podlaze 😊 Odpoledne se děti naučily další nová slovíčka na kroužku angličtiny.

Na pondělní procházce jsme si každý našel kamínek podle svých představ, abychom si ho v úterý mohli pomalovat právě motivy spojenými s počasím. Máme teď ve třídě kamínky se sluníčky, mráčky, dešťovými kapičkami a nádherně barevnou duhou. Dopoledne za námi přišla paní učitelka Péťa, která učí děti na kroužku angličtiny, aby si i ostatní mohli vyzkoušet, jak to vypadá, když se učíme povídat anglicky. S Péťou si děti povídaly o barvách podzimu, zvířátkách, nakreslily si obrázek a zatančily na pořádně divokou písničku. Hra na hledání barev, jim pomohla k zapamatování některých barev, typických pro podzim. Už se moc těšíme, až za námi Péťa zase za měsíc přijde. Naše Anička oslavila 6.narozeniny, takže nemohlo chybět přání v podobě písniček a gratulace od všech kamarádů. Pochutnali jsme si na výborných perníčcích, které pro nás Anička spolu s maminkou připravily. Po oslavě jsme se vydali do přírody, abychom splnili úkoly Binga v přírodě. Děti si utvořily skupinky po 4 a každá skupinka během naší procházky po okolí sbírala vše, co měla na obrázkovém seznamu. Největší práci nám dalo najít prázdnou ulitu. Nakonec to ale všechny skupinky zvládly a my si společně užili moc prima procházku. Koukněte, jakou džunglí jsme se prodírali 😊 Pokračujeme samozřejmě i v přípravě, aby z nás byli šikovní předškoláci a už teď je jasné, že my se zápisu bát nemusíme!  

Ve středu ráno, než nám polovina Ježečků odjela na první lekci bruslení, jsme se tematicky vrátili do lesa a přírody. Děti proměnily náš koberec na les plný stromů jak jehličnatých, tak listnatých, a dokonce nám ve třídě vyrostlo i spousta hub. Společný projekt se jim moc povedl. Do lesa patří i Budulínek, tak jsme si vyzkoušeli předškoláckou přípravu hravou formou. Poskládali jsme jednotlivé obrázky z pohádky do příběhu podle posloupnosti, spočítali zvířátka na obrázcích, procvičili si geometrické tvary a řekli si, která zvířátka určitě do lesa nepatří. Mezitím si naše druhá půlka obula poprvé brusle a vyrazila na led ve Velkých Popovicích. Všichni si to moc užili, což můžete vidět i na fotkách😊

Čtvrtek byl dalším velkým dnem tohoto nabitého týdne. Čekalo nás podzimní fotografovaní s novou paní fotografkou a hned od začátku, když jsme viděli, co všechno si chystá a kolik krásných dekorací má připravených, bylo jasné, že fotky budou opravdu nádherné. Dopoledne jsme pak vyrazili do lesa, abychom si užili jednoho z posledních teplých dnů a dosyta si vyhrály na našem oblíbeném místě.  Dokonce jsme si zahráli na opékání buřtů. Po obědě se děti s paní učitelkou Janičkou vrhly na tvoření našeho třídního stromu přátelství. Každý z nás, si totiž včera vystřihl z barevného papíru jeden lísteček a doma na něj s rodiči nalepil svou fotku. Strom bude u nás v šatně, tak schválně jestli poznáte, kdo je na jaké fotografii.

Hrací pátek jsme opravdu využili k hraní od rána až do odpoledne. Nejdříve ve třídě, pak i na zahradě u Lesňáčků, a i na naší zahradě. Byl to prima týden plný zážitků a víte co je bezva, že u Ježečků nikdo nemarodil a mohli jsme být všichni spolu 😊

Krásné podzimní dny a za týden nashledanou.

Katka, Jana, Radka a Gábi

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko