Rodiče vítáni

Tento 17.4.-21.4. 2023 “Síly přírody”

V pondělí jsme zahájili povídáním si o všech čtyřech přírodních živlech – voda, vzduch, oheň a země. Děti si vše z předešlého týdne pamatovaly. Z kartonového papíru jsme měli připravené živly, které děti polepily kukačkami z krepového papíru. Jako živelný pokus jsme s dětmi vyráběli sopku, kterou jsme poté i namalovali a s jedlou sodou a octem jsme dětem ukázali výbuch sopky, který se všem velmi líbil a těšíme se na jeho opakování.
V úterý jako obvykle odjely přihlášené děti do solné jeskyně na Herinku a na lekci plavání do Benešova. Ostatní děti se věnovaly výtvarné výchově a volné hře.
Ve středu jsme obě třídy vyrazili autobusem na Mandavu. Od Lidlu jsme pěšky došli k želiveckému rybníku, kde nás ohromila krásná jarní výzdoba v podobně koledníka a panenek z květin a slámy.
Ve čtvrtek děti připravovaly pomazánku z tvarohu s pažitkou z naší zahrádky, a to na odpolední brigádu s rodiči. Děti míchaly pomazánku, mazaly na pečivo, krájely zeleninu a další dobroty, kterými naše jednohubky ozdobovaly.
Rodičům, kteří se zúčastnili naší odpolední brigády, chceme ještě jednou moc poděkovat za účast a práci při přípravě rozvodu dešťové vody a dopadových ploch pod herními prvky. Stihlo se vše, co bylo v plánu, a že toho nebylo málo! Také nám pomohly maminky s trháním plevele na naší květinové skalce a sázením nových sazenic, také byl přemístěn dřevěný záhon a největším oříškem byla 1,2 m hluboká díra na kolotoč.
V pátek jsme s dětmi prošli všechny zahradní úpravy a prohráli si na nedalekém hřišti.
Ještě jednou moc děkujeme za Vaši pomoc!
Krásne dny, Vaše LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko