Rodiče vítáni

Týden 1.1.-5.1. 2024 „Vítej v novém roce 2024“

První zkrácený týden jsme se věnovali rozhovorům a povídání si o vánočních svátcích a přípravách na jejich poslední část -Tři Králové.
Děti se po prázdninách vrátily do školy plné zážitků a splněných přání. Vše nám s chutí vyprávěly. Hned první den ve školce si pořádně pohrály s novými hračkami od Ježíška. Vodovkami a voskovkami kreslily kometu, ze žlutého papíru stříhaly a zdobily koruny a na pátek si děti chystaly přáníčka. Díky tomu se naučily nová písmenka K a M a B. Pro zajímavost jsme s dětmi vyráběli novoroční fanfrnoch, starý hudební nástroj, který je na výrobu velice jednoduchý. Při hře na fanfrnoch, nebo-li brumbál, jsme došli až na sulickou náves na kontrolu betléma a připomenutí si tří mudrců, králů.
Samozřejmě jsme nezapomněli na náš strom, břízu Bětunu, kterou jsme byli zkontrolovat a pak jsme porovnávali naše fotografie z loňského roku.
Během vycházky jsme byli také zkontrolovat vánoční nadílku zvířátkům v lese, kde jsme zjistili, že zvířátkům chutnala především jablíčka, mrkvička a brambůrky tam ještě zůstaly na další mrazivé počasí.
Během tříkrálové vycházky jsme navštívili domečky našich kamarádů s přáníčky, která děti vyrobily. Věříme, že vás potěšila.

Krásný dny přeje LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko