Rodiče vítáni

Týden 11.9.-15.9. 2023 „Vítáme Tě ve školce“

Druhý adaptační týden nového školního roku utekl jako voda.

Zaměřili jsme se na osvojení si pravidel v areálu školky – zahradní pravidla, pravidla stolování, i mimo něj – lesní pravidla. Pracovali jsme s portfoliem děti – ukazovali jsme si fotografie, vyprávěli zážitky a vkládali první výtvory. Počasí nám celý týden přálo, a tak jsme si odpoledne užívali vodní radovánky pod mlhovištěm. Byli jsme se podívat v lese, cestou jsme opakovali chůzi ve dvojicích. Chůzí po obci jsme si připomněli důležitost nošení výstražných vest a rozhlédnutí se na silnici.

Kamarádství dětí jsme zpečetili na stromu přátelství s otiskem ruky a fotografií nás všech. Děti stříhaly a lepily a obtiskávaly.
Také jsme vyrazili na hřiště mimo zahradu školky, cestou jsme zkoumali louku a les. Nedaleko od cesty jsme si vybrali náš třídní strom – břízu bělokorou, kterou budeme pozorovat během celého roku. Latinsky má název betula pendula, což se dětem velice libilo a tak jsme bříze našli jméno Bětuna. Na louce jsme zvědavě pozorovali hmyz a květiny a podívali jsme si o tom, jak ze semínka vyroste tak velký strom. Vyprávěli jsme si o šípku, který jsme pod lupou prozkoumali a následně jsme se dostali k Šípkové Růžence a princi.

S předškoláky jsme se věnovali grafomotorice, hudebně-pohybové výchově a didaktickým hrám s poznáváním zvířat a rostlin.
V pátek jsme se spolu s rodiči zúčastnili akce Úkliďme Česko. Okolí naší školky udržujeme krásné a čisté, tedy jsme odpadkové pytle moc nenaplnili, ale krásně jsme se prošli a užili si sluneční den.

Těšíme se na další týden s Vámi.
Krásný víkend.
Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko