Rodiče vítáni

Týden 12.2.-16.2. 2024 “Masopustní veselí”

Hned v pondělí dopoledne za námi přijel na návštěvu cirkus Adonis. Z dětí se postupně stávaly kouzelníci, neodtrhly oči od vystoupení, na závěr pan kouzelník vyčaroval králíka z krabice, bonbóny za uchem a mnoho dalších povedených kouzel, která děti oslnila.

S dětmi jsme pak malovali masopustní koláče tvarohové, makové, marmeladové a i roztodivné.

Na úterý jsme měli naplánovaný Masopustní průvod v maskách a s nástroji. Dokonce s námi tento den sdíleli i rodiče. Děti měly opravdu krásné více i méně tradiční masky. Na průvodu se nám objevil kostlivec, nevěsta, kravička, medvěd, superhrdinové a mnoho dalších. Došli jsme na obecním úřadě v Sulicích, kde na nás čekal pan starosta. Děti dostaly malý dáreček za propracované masky a oslavný zpěv.

Masopust vystřídal svátek svatého Valentýna, neboli svátek všech zamilovaných a svátek lásky. Děti nám říkaly, co pro ně znamená mít někoho rád. Společně s dětmi jsme vyráběli různá valentýnská přáníčka pro své blízké.

V pátek jsme si zhodnotili celý týden, jak se nám líbilo, co jsme dělali nebo naopak co se nám nelíbilo nebo nepovedlo.

Skoro každý den jsme byli na velké procházce za lepšího i horšího počasí. Věnovali jsme se pohybu, grafomotorice, rozhovorům, společenskému dění u nás i ve světě, ale také byl čas na spontánní a volnou hru.

Důležité je pochválit našich 6 lyžařů, kteří absolvovali týdenní kurz na Chotouni. Počasí se vydařilo a děti, na které jsme se byli ve čtvrtek podívat, doslova uháněli svahem.

V pátek děti kurz zakončily závodem „slalomem“ a každý vyhrál medaili.

Krásný víkend Vaše LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko