Rodiče vítáni

Týden 12.6.-16.6. 2023 „Cesta kolem světa za 14 dní“

Uplynulý týden byl opravdu plný akcí, zážitků, dobrodružství a dobré nálady.
V pondělí jsme se fotili jako třídní kolektivy a hned na to jsme zahájili generální zkoušku na přicházející Zahradní slavnost, která se nezadržitelně blížila.
V úterý ráno jsme začali s přípravami, počasí nám přálo, i když foukalo a byly černé mraky, a tak vše mohlo vypuknout v 15:30 písničkami pana Františka Nedvěda. Naše vystoupení „V lese“ si děti moc užívaly. Společně s paní učitelkami měsíc dopředu děti připravovali „kulisy“, které pak nejen dokreslily les, ale sloužily jako cvičební pomůcka. Byl to pro všechny veliký zážitek. Děti se nestyděly, cvičení si pamatovaly a tak vše zvládly na velikou pochvalu.
Ve středu jsme měli naplánovaný výlet do Velkých Popovic. Chyběly nám dvě minuty na přestup na druhý autobus, neb autobus z Prahy měl jisté zpoždění. Zachovali jsme chladnou hlavu a hezkou procházkou jsme došli na hřiště pod MŠ Sluníčko. Paní Vítková byla doslova neuvěřitelná a celý připravený piknik pro naše děti přivezla autem za námi. To jsme se poměli! Výborné párečky, zmrzlinka a nakonec lízátko. Autobusem bez zpoždění jsme se vrátili na oběd do LMŠ. Byl to krásný výlet.
Čtvrteční dopoledne jsme trávili s ostatními dětmi na školní zahradě, v kamenné školce totiž probíhalo měření zraku dětí. Děti využily herních prvků, náčiní, odrážedel, pastelek, traktorů, venkovní kuchyně i ponku. Aktivit bylo nespočet.
A přišel pátek. Přespávačka. Od rána byly děti plné očekávání. Napouštěli jsme bazének, zalévali zahradu a hráli si. Odpoledne jsme s dětmi byli na hřišti, hrali loutkové divadlo a svačili dobroty. K večeři se snědlo skoro 13 pizz a tak jsme plni síly mohli vyrazit za schovaným pokladem, za kterým nás dovedla krásná až umělecká mapa.
Po hygieně děti ani nedokoukaly film o Velkém červeném psu Cliffordovi a spaly až do sobotních 6:30. Děti byly skvělé, statečné a spokojené.
Krásný víkend přeje LMŠ.

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko