Rodiče vítáni

Týden 16.1.-20.1. 2023 s tématem Ve zdravém těle zdravý duch

Nový týden začal i novým tématem, které zní “Ve zdravém těle, zdravý duch”. Téma nás bude provázet po čtrnáct dní. První týden bude spíše sportovní a druhý týden zaměřený na tělo a zdraví.
V pondělí proběhlo slavnostní zahájení Zimních olympijských her v MŠ Pampeliška. Děti si mohly prožít celý zahajovací ceremoniál – nástup všech tříd z MŠ Pampeliška a LMŠ (každá třída nastoupila s vlastní vlajkou), zapálení olympijského ohně a splnění olympijského slibu. Po slavnostním „čestném kolečku“ přišla na řadu společná rozcvička s hudbou, která nás provázela po celý týden. V pondělí byla zařazena první závodní disciplína, jednalo se o rychlobruslení. Jelikož jsme neměli k dispozici ani led a ani brusle, tak jsme „bruslili“ během na asfaltovém hřišti s rychlobruslařkým pohybem paží. Dětem “rychlobruslení” velmi šlo. A v tomto duchu se nesl celý olympijský týden. Měli jsme hned několik disciplín. Populární biatlon probíhal jako běh a hod, hokej byl pouze technický – slalom a střelba na branku, medvědí bobovaní – ve družstvech děti vozily plyšáka na bobech a v pátek soutěže vyvrcholily „krasokreslením“ – běh s piruetami ukončeným kreslením křídou olympijských kruhů a pochodně.
Konec týdne byl završen slavnostním ukončením Zimních olympijských her. Děti si převzaly diplomy, medaile a malou odměnu za účast a skvělé výkony.

Týden plný sportu a pohybových aktivit jsme si náramně užili a těšíme se na další vědecko-lékařský týden o těle a zdraví.

Krasný víkend přeje LMŠ

Copyright © 2024 MŠ Sluníčko